Hem Lezzeti Hem Şifası ile Kızılcık Meyvesi

Bir çok ağrıya neden olan E.coli maddesinin idrar yolu ile dışarı atılmasını sağlar. İdrar enfeksiyonlarının çoğuna e-coli adı verilen bir bakteri neden olur. Kızılcıkta bulunan benzoik asit bakterilerin çoğalmasını engeller ve vücudumuzdan atılmasını kolaylaştırır.

Faydası saymakla bitmeyen kızılcık , güçlü antioksidan özelliği ile soğuk algınlığı, grip başta olmak üzere bağışıklık sistemi sorunlarında yardımcı olur ve bağışıklığı güçlendirir.

Vücut direncini arttırdığı için hastalıklardan korunmamızı ve onlarla baş etmemizi sağlar.’

Son çalışmalar kızılcık suyunun böbrek taşı oluşumunu önlemek ve ağız sağlığı iyileştirmede etkili olduğunu göstermiştir.

Vücudumuzdaki iltihaplanmayı önleyen, alerjileri azaltan, kan damarlarını güçlendiren muhteşem antioksidanlardır.

Ateşli hastalıklarda ve menopozdaki ateş basmalarında çok rahatlatırlar.


-------- Sponsorlu --------

Kızılcık , gözlere de faydalıdır. Retinayı koruyarak görüşümüzün berrak olmasını sağlarlar.’ Kızılcık meyvesini çay, şurup veya marmelat olarak tüketebilirsiniz.

ABD’de yapılan araştırmalar sonucunda kızılcık suyunun tüketimi kalp hastalığı riskini azalttığı, kanser tümörlerinin gelişimini engellediği bulgusuna ulaşıldı.

Yapılan araştırmada 56 katılımcıyı gün içinde 1 bardak kızılcık suyu içirildi ve kan basıncı, kan şekeri ve kan lipitleri ölçümleri yapıldı. Yapılan uygulamanın sonucunda kızılcık suyu içirilen katılımcıların tüm değerleri normal çıktı.

Kalp hastalığını, diyabeti ve felç olma riskini azaltan ayrıca bağırsak kanserine yol açan tümörlerin gelişimini önleyen içeceği Amerika Tarım Bakanlığı açıkladı!

ARKADAŞLARIN DA OKUSUN İSTİYORSAN PAYLAŞMAYI UNUTMA.. sağlıcakla.


-------- Sponsorlu --------