Artrit Ağrılarınızı ve Kas Ağrılarınızı Bu Yöntemle Hafifletin

Artrit ağrılarında, kas ağrılarında ve daha bir çok ağrıyı hafifletmek için bu yöntemi mutlaka deneyin.

Artrit Ağrılarında Zencefil

Artrit eklem iltihaplanması demektir. Zencefilin romatoid artrit, osteoartrit gibi ağrıları hafifletmeye yardımcı olduğu düşünülmektedir.

1 litre kadar suyun içine bir avuç kadar dilimlenmiş zencefil kökü koyulur ve kaynamaya bırakılır. Kaynadıktan sonra bir el havlusu bu karışımın içine sokulur. Islak bir kompres olarak ( suyu sıkılmış ) 15 – 20 dk. kadar ağrıyan yere yerleştirilir. Bu 6 saatte 1 defa tekrarlanır. Zencefil suyunun yanında zencefil ektresi de artrit ağrısını hafifletmede kullanılabilir.

Ağrıyan yere zencefil yağı ile ağrıyı hafifletmek için masaj yapılır. Günde 3 defa bu uygulama tekrarlanır.


-------- Sponsorlu --------

Kas ağrıları için zencefil

Kas ağrıları egzersiz sırasındaki aşırı zorlamadan veya kaslardaki laktik asit yapımından kaynaklanmaktadır. Zencefil kas ağrılarını hafifletmek için en iyi bitkilerden birisidir. Zencefilin anti iltihaplanma karşıtı özellikleri bulunmaktadır. Vücutta iltihaplanmaya neden olan serbest radikallerle mücadele etmede faydalıdır.

Zencefil yağı ağrıyan kaslara uygulandığında hafifletici bir etki gösterir. 9 damla kadar zencefil yağı ve 6 damla kadar badem yağı karıştırılarak ağrıyan bölgeye masaj yapılarak uygulanır.

FAYDALI BULDUYSAN ARKADAŞLARINLA PAYLAŞMAYI UNUTMA


-------- Sponsorlu --------