Limonlu Su İçtiğimizde Vücudumuzda Neler Oluyor?

Her gün 1 bardak limonlu ılık su içerek zayıflamak ister misiniz? Ayrıca zayıflarken limonun ve suyun onlarca faydasından yararlanmaya ne dersiniz…

Sağlıklı bağırsaklar ve sağlıklı sindirim sistemi vücudumuzun temel taşları arasında yer almaktadır. İyi bir bağırsak, bağışıklık sistemimiz açısından oldukça önemlidir. Bağırsak sağlığı iyi olduğunda vücut direnci de yükselecektir. Her sabah içilen ılık limonlu su kolon temizliğine yardımcı olmaktadır. Bir narenciye meyvesi olarak, limonlar, katarakt ve maküler dejenerasyona karşı koruyucu bir etki oluşturmak için birlikte çalışan C vitamini ve antioksidanlarla doludur.

Bilgi Doktoru – Limon yağ yakıcı özelliği sebebiyle bir çok zayıflama diyetlerinde sık tercih edilen bir besindir. Peki sadece zayıflamaya mı faydası var? Tabi ki hayır işte limonlu su içmenin faydaları:

+ Vücutta ki yağ oranını düşürerek tansiyonu dengelemeye yarar.

+ Sabah aç karnına içildiğinde vücudun gece boyunca kaybettiği mineral ve vitaminleri tekrar vücuda geri kazandırır.

+ Limonlu su sayesinde güne zinde ve daha enerjik başlanır.

+ Hazmı kolaylaştırır, kabızlığı giderir.


-------- Sponsorlu --------

+ Cildi güzelleştirir, tırnakları güçlendirir.

+ Günlük C vitamini ihtiyacınızı karşılamaya yarar.

Limonlu Su İçmek Nasıl Zayıflatır?

+ Sabahları kahvaltıdan önce aç karnına içilen 1 bardak limonlu su mide de 80 dakika kalmaktadır. 80 dakika midede kalan limonlu tok tutma özelliği gösterir ve iştahı kapatır.

+ Limonlu suyun idrar söktürücü özelliği olduğundan vücutta oluşan fazla ödemin atılmasına ve kilo kaybına neden olur.

Uzmanlar özellikle limonlu suyun sıcak veya ılık olarak tüketilmesini tavsiye ediyorlar. Soğuk su iştah açma özelliği gösterir, sıcak suyun ise tok tutma özelliği vardır. Sıcak veya ılık tüketirseniz bu sayede zayıflamanız daha kolay olacaktır.

Her sabah 1 bardak ılık suyun içine çeyrek limonun suyunu damlatarak için. Etkisini çok kısa sürede göreceksiniz…

Sabahları limonlu ılık su içerek zayıflayanların yorumları ve düşüncelerini bekliyoruz. Mutlaka bizlerle sonuçlarını paylaşınız.


-------- Sponsorlu --------