Kan Şekerini Düşüren Yiyecekler

Kan şekerini düşürmek ya da dengede tutmak için tavsiye edilen yiyecekler, ayrıca kilo kontrolü için de kullanılabilir. Bunların yanı sıra bu yiyecekler kalp ve damar hastalıkları, hipertansiyon gibi ciddi hastalıkların da oluşma oranını azaltır.

Zengin lif içeren yiyecekler tüketin: Lif, karbonhidrat türü olsa da şeker ve nişaştalı yiyecekler gibi sindirilmez. Bu yüzden lif kandaki glükoz seviyesini arttırmaz, aksine düşürmeye yardımcı olur.

Keten Tohumu: Keten tohumu besin lifi açısından zengin bir içeriğe sahiptir. Kan şekerini düşürmek için gönül rahatlığı ile kullanılabilir.


-------- Sponsorlu --------

Badem: Sağlıklı yağ ve protein bakımından oldukça önemli bir kaynaktır. Badem metabolizmanın daha aktif çalışmasına yardımcı olarak, insülin direncini dengeleme de etki sağlar. Bu etkisi ile şeker hastalığı riskinin en aza inmesini sağlar. Gün içinde tüketilen 1 çay bardağı badem kan şekerini dengeleyebilir.

Tarçın: Kötü kolesterolü dengelemek için oldukça etkili olan tarçın kan şekerini düzenlemek için olumlu etkileri olan bir bitkidir. Gün içinde ihmal edilmeden yarım çay kaşığı tarçın tüketmek kan şekerini %20 oranında dengeler. Tarçın tek başına tüketilemiyorsa çay şeklinde, yemeklere ve tatlılara ilave edilerek kullanılabilir.

Zencefil: Oldukça etkili bir kan şekeri düşürücüdür.

Çemen: Kan şekerinin kontrol edilebilmesinde kullanılabilecek önemli yiyecekler arasındadır. Şeker kontrolü için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.


-------- Sponsorlu --------