Kabızlık mı yaşıyorsun? Bunu Yiyince Kabızlık Tarih Olacak

Kabızlığı önlemek için, lif açısından zengin bir beslenmeye ve güne bağırsak hareketlerini uyaran besinlerle başlamaya gereksiniminiz var.

Hepimiz bu rahatsız düşmanın bizi ziyaret ettiği zamanlardan geçeriz: kabızlık. Tuvalete gitmek sanki cehennem olur. Halsiz, ilgisiz oluruz ve çok az enerjimiz olur.

Ara sıra kabızlık, yaygındır ve hareketsiz bir hayat stiliyle, bazı beslenme alışkanlıklarıyla ve hatta bazı ilaçlarla ilişkili olan bir şeydir.

Yine de, mesele kronik hale geldiğinde ciddileşir, bu bayan popülasyonun büyük bir kısmını etkileyen bir gidişattır.

Aslında, çalışmalar, bayan anatomisi, hormonal farklılıklar, gebelik ve stres gibi etkenlerin bu vaziyeti büyük oranda etkilediğini belirtiyor.

Bu meseleden sakınmak için en ehemmiyetli şey bağırsak hareketini iyi teşvik eden günlük alışkanlıkları izlemektir.

Ancak, kabızlık iki ya da üç haftadan fazla sürerse, bir uzman ile görüşmelisiniz.

Kabızlığı iyileştirme sürecinize, kahvaltı sırasında usta yakalanması gereken bazı minik ipuçlarıyla başlamanızı rica ediyoruz.

Günün başında bedenimiz bazı gıdalara çok daha duyarlıdır ve sindirim süratini çoğaldırmak için uygulayabileceğimiz minik şikeler bulunmaktadır.

Anekdot alın

1. Kabızlık için zeytinyağı ve limon

İlk ipucu oldukça kolay ve ucuzdur: Kahvaltıdan evvel bir kaşık zeytinyağı ve limon suyu.

Bu uygulamayı enteresan kılan şey, bedenimizde biriken zehirli maddeleri atabilen eforlu bir detoks misyonu görmesidir.

Zeytinyağı sindirimi teşvik etmek ve ayrıca sütunla ilgilenmek için ideal bir doku ve meblağlılığa sahiptir. İçeriyi yumuşatır ve dışkının taşınması kolaylaştırır.


-------- Sponsorlu --------

Ayrıca zeytinyağının bir çeşit tekli doymamış yağ olduğunu unutmamalıyız. Zeytinyağı, limon ile birleşince, aynı anda bağırsak duvarlarını arınarak besin maddelerinin doğru emilmesini sağlayacak iyi bir müshil gibi davranır.

Ayrıca okumanızı öneriyoruz: Harika verimleri için zeytinyağı ve limonu karıştırın

Malzemeler ve kullanım
Her sabah yarım çay kaşığı 5 ve 7 g arasında zeytinyağı ile yarım çay kaşığı limon suyu 5 ml için.
Kahvaltıdan evvel için ve yemek için yarım saat bekleyin.
Bu dozu aşmayın ve günde bir çay kaşığından fazla almayın.

2. Yulaf ezmesi ya da bütün buğday ekmeği

Süpermarketlerde bir sürü darı gevreği olduğunu öğreniyoruz. Lif kabızla savaşmak için anahtardır ve bu surattan en niteliklisini seçmeliyiz.

Unutmayın ki süpermarketlerdeki darı gevrekleri çok fazla şeker kapsar ve dikkate kıymet oranda lif kapsamazlar. Seçmeden evvel kolilerde verilen bilgileri iyice okuyun.
En iyi alternatif en natürel olandır. Yulaf ezmesi ya da çavdar ekmeği sıhhatinize dikkat faktörüz ve kabızlıktan sakınmanız için çok iyi iki yoldur.

3. Kabızlık için en iyi meyveler
Taze meyveler kabızlıktan sakınmak için en iyi ortaklar arasındadır. Meyvelerin lifinden en iyi biçimde yararlanmak için kolay bir meyve salatası yapmaktan daha iyisi yoktur.

Aşağıda bağırsak hareketlerinizi artıracak en iyi meyvelerin listesini bulacaksınız:

Armut
Çilek
Kiraz
Ananas

Kivi
Üzüm kabuğu ve çekirdeği ile
İncir
Kayısı

Özetlemek gerekirse, şimdi kahvaltınızı böyle yapmanın zamanı geldi. Ayrıca gün içinde bol ölçüde su içmeyi ve günün öteki öğünlerinde bolca lifli besinler harcamayı unutmayın.


-------- Sponsorlu --------