Bal ile Kudret Narını Karıştırıp 1 Gün Sonra Yiyin

Kudret narını bal ile karıştırın bir kavanoza koyun ağzını sıkıca kapatın.. mide ve bağırsak rahatsızlıklarına çok iyi geliyor.. Deneyip şifa bulan dua ediyor.

Tropikal alanlarda gelişen ve içeriğinde C vitamini oldukça fazla bulunan kudret narı insan sağlığına oldukça bereketlidir. Peki kudret narının verimleri nelerdir? Bal ile karıştırılıp yenildiğinde mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelen kudret narı hakkında saklı kalmış meçhulleri sizler için inceledik.

Bol su ve güneş sağlandığında saksıda bile yetişebilen kudret narı ilaç sanayisinde kullanılır. İlkbaharda büyüyen yaz aylarında ise meyve veren kudret narının öz suyunun tadı oldukça acıdır. Olgunlaşmadan yenmez. Kudret narı meyvesi mineral ve vitamin bakımından zengindir. İçeriğinde demir, kalsiyum, fosfor, B vitaminleri bulunur. Bazı araştırmalarda kadınların kısırlık rehabilitasyonunda tabii fayda sağladığı gözlemlenmiştir. Seçenek tıpta sıklıkla kullanılır.

Bazı aktarcılar kudret narı, zeytin yağı ve balı karıştırıp satıyorlar. Bu karışım mide ve bağırsak sorunlarına iyi geliyor. Kudret narının biraz acı tadı olduğundan bal ve zeytin yağı ile harcanıyor. Ayrıca aktarcıdan almak istemeyenler evde de hazırlayabilir. Kabakgiller ailesine ait kudret narı insan sağlığına bir hayli fayda sağlar.

KUDRET NARININ VERİMLERİ NELERDİR?

– Sindirim hastalıklarının başında gelen kabızlık sindirilmeyen yemeklerin kalın bağırsakta birikmesi ile ortaya çıkar. Bu hastalık çok ciddiye alınmasa da ilerleyen zamanlarda önemli bağırsak sorunlarına neden olabilir. Uzmanlar günde bir kaşık kudret narı, bal ve zeytin yağı karışımı harcayarak bağırsaklarda biriken gıda atıklarının çözülmesine destekçi olduğunu söylüyor. Böylece kabızlık sorunu giderilmiş olur. Aynı zamanda bu karışım ülser, gastrit, kolit ve reflü gibi sorunlara da iyi geliyor.


-------- Sponsorlu --------

– Yapılan bazı araştırmalarda kudret narının vücutta tümöre dönüşme ihtimali olan hücrelerin sağlığını koruduğu tespit edilmiştir. Özellikle meme kanserindeki hücrelerde tesirli olan kudret narının tesirlerinden faydalanmak için kumpaslı yenmesi gerekir.

– Lutein ve Lycopnene maddeleri tabiatta bulunan en tesirli antibiyotiklere sahiptir. Kudret narı bu iki madde bakımından oldukça zengindir. Antibiyotik beden sancıları içinde tesirlidir.

– Eskiki insanlar yanık tedavisinde de kudret narını kullandıkları ve pozitif sonuçlar aldıkları öğreniliyor. Kudret narının meyvesinin çekirdeğini çıkartıp zeytin yağı ile ezip bir kavanoza koyun. Yanık esnasına hemen müdahale edebilirsiniz. Buzdolabında muhafaza ederek bir yıl müddetince kullanabilirsiniz.

– E vitamini ve protein bakımından zengin olan kudret narı bağışıklık sistemini güçlendirmede tesirlidir. Bedene gıda, hava ve çevresel tesirlerden dolayı giren virüslere karşı kalkan oluşturur. Hastalıklara yakalanma oranını düşürür.
– Antienflamatuvar tesiri sayesinde iltahabı yok eder. Kudret narı ve zeytin yağından hazırladığınız kremi aynı zamanda cerahat kapmış bölgelere de sürebilirsiniz.

– Kudret narı vücutta en fazla karaciğere fayda sağlar. Sanki karaciğerin yenilenmesinde ve temizlenmesinde yardım olur. Bu sayede cilt hastalıklarına da iyi kazanç. Bedendeki yağ oranını azaltan kudret narı irinli sivilce ve sivilce yaradılışını da önlemiş olur.

– Kandaki zehirli maddeleri de temizleyerek kan hücrelerini dengeler. Yapılan bir farklı araştırmada kudret narının kandaki şeker oranı açısından da tesirli olduğu şeker hastalarının rahatlıkla yiyebileceği bir meyve olduğu ortaya çıkarılmıştır.

KUDRET NARI BAL KARIŞIMI
10 tane kudret narının çekirdeklerini çıkartıp geri kalan kısmını blendırdan geçirin içerisine bir su kadehi zeytin yağı ve bir su kadehi bal ilave ederek iyice karıştırın bir kavanoza koyup buzdolabında bekletin. Ertesi gün kullanmaya başlayın.


-------- Sponsorlu --------