Romatizma ve Artrit Tedavisinde Doğal Yöntem Zencefilli Su Kaplaması

Yıllarca zencefil soğuk algınlığı ve grip tedavisinde kullanıldı. Ayrıca, romatizma, siyatik, tromboz, artrit ve diğer benzer sağlık sorunları için etkili bir ilaç olduğu uzmanlarca kanıtlanmıştır. Artrit ve romatizma söz konusu olduğunda, zencefil ve su kaplaması yapmanın iki yöntemi var:

İlki zencefil su yöntemi

Hazırlanışı : Yarım çorba kaşığı zencefili 150 ml sıcak su ile karıştırın ve soğumaya bırakın. Bunu günde iki kez bir ay boyunca tüketin.


-------- Sponsorlu --------

İkinci yol, zencefil su kaplaması yapmaktır

100-140 gram taze zencefili veya 30-40 gram kuru zencefili öğütün ve bir havluya koyun. havluyu ılık su dolu bir kaba koyun ve 5 dakika kaynatın. Zencefil su kaplamasını kullanırken suyun sıcak olduğundan emin olun. Havluyu sıcak sudan çıkartın, fazla suyu boşaltın ve etkilenen bölgeye koyun.

Uyguladığınız bölgeyi sıcak tutmak için kaplamayı kuru bir bezle tekrar üzerinden sarın. Zencefil suyunun kaplamasını her 5 dakikada bir, en az 3 kez değiştirmelisiniz.

Ağrılı alanları masaj yaparak dolaşımınızı iyileştirmek için aynı suyu kullanabilirsiniz.
Zencefil su kaplaması, romatizma, artrit, diş ağrısı, astım, eklem ağrısı, bel ağrısı, menstrüel ağrı, boyun sertliği ve böbrek taşı ağrısı için son derece yararlıdır.


-------- Sponsorlu --------