Vücudunuzun Bir Çok Hastalıktan Kurtulmasına Yardımcı Olacak

2000 yıl önce Çin’de ortaya çıkan Geleneksel Çin tıbbı, sağlıklı bir vücuda ve zihne sahip olmak için hayat enerjisinin akışının sağlam olması gerektiğini düşünen bitkisel bir tedavi uygulamasıdır.

Geleneksel Çin tıbbı doktorlarının, hayat enerjisinin akışının olması gerektiği gibi devam etmesi için aküpunkturü, moksibusyonu ve hacamatı kullanıyorlardır. Bu üç tedavi, otoimmün hastalıktan basit bir baş ağrısına kadar etkilidir.

Hacamat, genellikle dünya çapındaki bütün sporcular tarafından kullanılmaktadır. Yüzücü Michael Phelps, Brezilya’daki 2016 Olimpiyatlarında bu tedaviyi görmüştür.

Sizin için, tıbbın geleneksel metotlarını: akupunkturü, hacamatı ve moksibusyonu kullanarak ağrıları yok ettiğini ve hastalıkları tedavi etmekte yardımcı olduğu 13 yaygın durum derledik.

13. Kaygı ve Depresyon

Depresyon ve kaygı, genellikle aynı anda ortaya çıkan durumlardır. Akupunktur, moksibusyon ve hacamat, depresyonun ve kaygının bazı semptomlarını azaltmaya yardımcı olur. Örneğin, gebelik boyunca, akupunkturün depresyonu tedavi ettiği keşfedilmiştir.

12. Solunum sorunları

Nezleden astıma kadar solunum sorunları, bu üç metotların birinden ya da hepsinden tedavi edilebilir. Geleneksel Çin tıbbını uygulayan sertifikalı bir doktor, her hangi bir tedavi uygulamadan önce, ilk olarak sizin sorunlarınızı değerlendirecektir.

11. Alerjiler

Hepimiz yaşamımız boyunca farklı alerjilerin sıkıntısını çekmişizdir. Geleneksel Çin tıbbı, akunpunkturun, moksibusyonun ve hacamatın, alerji semptomlarını hafiflettiğini öne sürmüştür.

Akubası noktalarının birinde uygulanan moksibusyon tedavisi için kullanılan misk otu, alerjileri iyileştirmek için kullanılır. Hayat enerjinin akışını düzeltir ve vücudun semptomlardan kurtulmasına yardımcı olur.

10. Romatizmal eklem iltihabı ve diğer otoimmün hastalıklar

Romatizmal eklem iltihabı, eklemlerin şiş ve ağrılı olmasına sebep olan otoimmün bir hastalıktır. Romatizmal eklem iltihabı ve diğer otoimmün hastalıklar için, geleneksel Çin tıbbının en yaygın tedavilerinden biri, moksibusyondur. Otoimmün hastalığın tedavisinin çözüm yolu, bağışıklık sistemini hızlandırmaktır. Moksibusyon ve akupunktur tedavilerde çok yararlı olduğu düşünülüyor.

9. Kas sorunları: burkulmalar

Kas burkulmaları, akupunktur, moksibusyon ve hacamat olan geleneksel Çin tıbbının bütün bu üç uygulamalarıyla tedavi edilebilir. Dünya çapındaki bir çok sporcu, hacamatı, kas ağrıları ve burkulmalar için tedavi olarak kullanmışlardır. En bilindik örnek, 2016 Yaz Olimpiyatlarında tedavi gören Amerikalı Olimpik yüzücü Michael Phelps’dir.


-------- Sponsorlu --------

8. Kan basıncı

Yüksek veya düşük kan basıncı da geleneksel Çin tıbbıyla tedavi edilebilir. Bir çalışma, akupunkturun, önceden antihipertansif (kan basıncını düşüren) ilaç kullanan hastaların, yüksek kan basınçlarını düşürebildiğini keşfetmiştir. Bu da, geleneksel tıp ile birlikte kullanıldığında, akupunkturun yüksek kan basınç sıkıntısı çeken hastalara yardımcı olabildiği anlamına gelmektedir.

7. Sindirim sorunları

Konstipasyon (kabızlık), ishal veya hazımsızlık, akupunktur ve moksibusyon ile tedavi edilebilir. Hayat enerjinin karında tıkandığı düşünüldüğünden beri, akupunktur ve moksibusyon belirli baskı noktalarında enerjinin akışını düzeltip ve kabızlıktan kurtulmaya yardımcı olacaktır.

6. Kireçlenme ve eklem/kemiğe bağlı diğer sorunlar

Kireçlenme veya ”yıpranma ve aşınma” kireçlenmesi çeken insanlar, kemiklerin birbirlerine sürtünmeye sebep olan eklem kıkırdak tabanının kırılması yüzünden eklemlerinde ağrı hissedeceklerdir. Bu ve bunun gibi bir çok sorun, akupunktur, hacamat ve moksibusyon kullanımı ile tedavi edilebilir.

5. Baştan ayağa kadar herhangi bir ağrı

Geleneksel Çin tıbbına göre, vücuttaki kaynağı ne olursa olsun, ağrı, hayat enerjinin kırılmış veya tıkanmış olmasından kaynaklanıyordur. Akışı açmak ve tedavi etmek için, başka bir deyişle acıyı yok etmek için, akupunktur, moksibusyon ve hacamat gibi geleneksel Çin tıbbının tedavileri kullanılabilir.

4. Bulantı/Kusma

Bulantı veya kusma, elde, midede ve göğüste belirli baskı noktalarına akupunktur veya moksibusyon uygulayarak durdurulabilir.

3. Suni sancılı doğum, ters pozisyondaki bebeğin duruşunu değiştirmek

Hamile kadınlarda, geleneksel Çin tıbbı olan akunpunkturu, hacamatı veya moksibusyonu, sadece sertifikalı doktorlar uygulayabilir. Tedavi, hastane gibi resmi sağlık kurumlarda uygulanması önerilir. Bu üç uygulama, suni sancıda, hatta bebek yanlış pozisyonda ise, fetüsün geriye dönmesinde yardımcı olur.

2. Cilt hastalıkları

Şiş, su toplama, akne oluşumu ve daha bir çok cilt sorunları, hacamat ve akupuntukur ile tedavi edilebilir. Özellikle ıslak hacamat (Hajimah), egzama ve sedef hastalığı vakalarında çok etkilidir.

1. Nörolojik hastalıklar

Yüz felci gibi bir çok nörolojik hastalıklar, akupunktur ile çok başarılı bir şekilde tedavi edilmiştir. Yüz felcinin bir çok semptomlarını yok etmesine yardımcı olan, iltihabı, sinirleri ve kasları stimüle etmeyi azaltır.

Çin tıbbı geleneksel tıp olarak sayılmaktadır. Akupunktur, moksibusyon ve hacamat ile tedavi edilmek istediğinizde, sertifikalı bir klinik ve doktor aramak, yapmanız gereken ilk adımlardan biridir.

Bu yazıda derlenen her hangi bir hastalığı tedavi etmek için yukarıdaki teknikleri kullandıysanız bizi haberdar edin ve sizin için ne kadar yararlı olduğunu da söylemeyi unutmayın! Kaynak: BilgeCafe


-------- Sponsorlu --------