Vücudu Temizleme

4 Ay İçerisinde Karaciğerleri Temizlemek Mümkün

En büyük organlardan biri olan karaciğerin, besinlerle birlikte alınan vitamin ve minerallerin emilmesi, vücuttaki zararlı maddelerin temizlenmesi gibi hayati görevleri bulunmaktadır.

4 ay boyunca her sabah kahvaltıdan sonra 1 yemek kaşığı sızma zeytin yağ içerisine 3 damla limon damlatılıp içilir. Bu sayede karaciğeriniz eski sağlığına kavuşacaktır.

Karaciğer Temizlemesi

Gerekli Malzeme: Sıcak su torbası, 250 gr. hakiki sızma zeytinyağı (yaklaşık 1 su bardağı veya 2,5 çay bardağı), 4-7 tane limon.

Uygulama:

17.00’e kadar meyve suları ve sebze suları içilir. (Ekşi elma suyu, greyfurt suyu, limon suyu, havuç suyu, ıspanak suyu+havuç suyu, elma suyu+havuç suyu tavsiye edilir.)

17.00 Bir kaşık magnezyum sülfat bir su bardağı suyla karıştırılır ve içilir. Hemen sonrasında 1 bardak daha su içilir.

17.00-19.00 arası hiçbir şey yenip içilmez.

19.00 Sıcak su torbasına ılık su doldurulur. Sağ tarafa yatılır, ılık su torbası karaciğere temas edecek şekilde sağ yana yerleştirilir.

19.00-21.00 50 gr. sızma zeytinyağı (yarım çay bardağı) ile 50 gr. (yarım çay bardağı) taze sıkılmış limon suyu iyice karıştırılarak içilir. 15 dakikalık aralarla toplam 5 defa içerek 250 gr. zeytinyağı+250 gr. limon suyu bitirilir.

21.00 23.00 Ilık su torbasıyla birlikte sağ taraf üzerine yatmaya devam edilir. (Su soğursa ılıtmak için sıcak su ilave edilebilir.)

02.00’ye kadar ishal şekilde tuvalete çıkılması beklenir. Eğer çıkılmazsa 02.00’de oda sıcaklığında içme suyuyla lavman yapılır.

Ertesi gün:

07.00 Oda sıcaklığında içme suyuyla tekrar lavman yapılır.

07.10 Yağsız, tuzsuz pirinç lapası hazırlanarak 2-3 kaşık yenir.

07.30 Sıkma meyve suyuna 1/4 oranında su katılarak içilir.

08.00-12.00 Meyve suları içilir ve meyve yenir.

12.30 Salata yenebilir.

17.00 Zeytinyağlı hafif bir mevsim sebzesi yemeği yenir.

Kireç Temizlemesi

1. Gün: Sabah 1 yemek kaşığı magnezyum sülfat bir bardak suda eritilerek içilir. Hemen sonrasında 1 bardak daha su içilir.
Gün boyu her saat başı 100 gr. limon suyu+200 gr. portakal suyu+400 gr. greyfurt suyu+1400 gr. su karışımından birer bardak içilerek bitirilir.

2. ve 3. Gün: Aynen 1. Gün gibi geçirilir.

4. Gün: Sabah meyve yenir. Öğlen salata yenir. Akşam mevsim salatasıyla beraber faydalılardan bir yemek yenir.

Böbrek Temizlemesi

Taş kırıcı karışım: Eşit miktarlarda (defne meyvesi+yabani kekik+tane kimyon+anason+zencefil+tarçın) öğütülerek toz haline getirilir.

1. Gün: Günde 3 defa ılık kekik çayıyla birlikte 1’er çay kaşığı taş kırıcı karışım yutulur.
200 gr. kabuklu arpa veya yulaf 2 litre su ile 2-4 saat ısıtılır. Sonra kısık ateşte 1,5-2 saat kaynatılır. Süzülerek günde 8-10 bardak içilir.


-------- Sponsorlu --------

2. ve 3. Gün: Aynen 1. Gün gibi geçirilir.
Bununla birlikte kekik çayı veya arpa samanını 20-30 dakika kaynatarak banyo suyuna katmak taş düşürmeye yardımcıdır; sancıyı hafifletir.

Akciğer Temizlemesi
Balgam sökücü karışım: 1 yemek kaşığı kavrulmuş keten tohumu+3 acı badem+12 tatlı badem+1 tatlı kaşığı ısırgan tohumu öğütülür.

10 gün boyunca:

Sabah balgam sökücü karışımın yarısı bal şurubuyla yutulur.

Öğleye kadar her saat başı yarım bardak ılık suya 1 limon sıkılarak içilir. (Limon suyu içemeyenler yarım bardak greyfurt suyu içebilir.)

Öğleden sonra meyve ve salata yenir.

17.00-18.00 arası faydalılardan bir yemek mevsim salatasıyla yenebilir.

Yatmadan önce balgam sökücü karışımın diğer yarısı yutulur.

Yukarıdakilere paralel olarak omuzlara, sırtın üst kısmına ve yanlara günaşırı 10-12 kupa kapatılır. Bu işlem de balgam atmayı kolaylaştırır ve hızlandırır. (Toplam 5 defa kupa kapatılacak)
Bundan sonra 10 gün boyunca sabah 1 çay kaşığı anason ve 1-2 yemek kaşığı keten tohumu 1 bardak suyla karıştırılır. Üzerine bez sarılarak 1,5-2 saat demlenir. Süzmeden tohumu ile beraber içilir. Sabah-akşam 50 gr. soğan suyu+1 tatlı kaşığı bal karışımı yudum yudum içilir.

İlave olarak: Burna enfiye çekilir. Hapşırmanın kuvvetiyle akciğerlerdeki balgam sökülür. Hurma, ayva, kara turp, nar, kimyon, karanfil çayı ve bir avuç taze kırılmış fındıkla birlikte alınan bal da balgam söktürür.

Kan ve Damar Temizlemesi

Kan ve damar temizlemesi için aşağıdaki karışımlardan biri önceden hazırlanmalıdır:

Ballı sarımsaklı karışım: (10 limon suyu+tahta havanda dövülmüş 10 baş sarımsak+1 kilo bal) karıştırılarak cam kavanoza konur. Ağzı 3 kat pamuklu bezle kapatılır ve karanlık bir yerde 7 gün bekletildikten sonra istenirse süzülerek kapağı kapatılır ve buzdolabına konur. Ne kadar uzun bekletilse o kadar kuvvetlenir. Her gün aynı saatte aç karnına ağza en fazla 1 çay kaşığı alınır. Hemen yutmadan, ağızda dolandırarak dağılması sağlanır. Tahta kaşık kullanılır.

Sarımsaklı zeytinyağı: 1 bardak sızma zeytinyağı ile 1 baş dövülmüş sarımsak karıştırılır, 24 saat sonra süzülür. 30 gr. alınarak 30 gr. limon suyuyla içilir.

Biberiyeli sirke: 3 yemek kaşığı biberiye kabaca öğütülür; 500 gr. ev sirkesi ile karıştırılır ve kapatılarak 7 gün bekletilir. Aç karnına suya 30 gram katarak içilir.

Soğanlı bal: 1 bardak taze sıkılmış soğan suyu+1 bardak bal karıştırılır. Aç karnına 30-50 gr. içilir.

3 hafta boyunca her gün:

Sabah aç karnına damar açıcı karışımlardan biri içilir. Sonraki 1 saat başka hiçbir şey alınmaz.

İkindiye kadar hangisinin mevsimiyse kiraz, vişne, elma veya nar yenir ya da suyu içilir. Kırmızı pancar suyu+soğan suyu karışımı da içilebilir.

İkindide mevsim salatasıyla faydalılardan bir yemek yenir.

Yemekten 5-6 saat sonra tekrar damar açıcı karışımlardan biri (sabah içilen) içilir.


-------- Sponsorlu --------