Elma Sirkesinin 14 Önemli Faydası

Kimisi kokusundan çok rahatsız olsa da sirke hayatımızın bir çok alanında kullanılması gereken bir malzemedir.

Sirke temizlikte, yemeklerde, cilt bakımında ve de daha bir çok alanda kullanılan bir malzemedir.

Bu yazımızda sizlere elma sirkesinin faydaları nelerdir, elma sirkesi nerelerde kullanılır bunları hazırladık. Bakalım elma sirkesi nerelerde nasıl ve hangi amaçla kullanılıyor..

1 – Elma sirkesi kilo verdirir

Her sabah 1 su bardağı ılık suya bir yemek kaşığı elma sirkesiyle, bir çay kaşığı bal ekleyip karıştırın. Sabahları aç karnına içerseniz ay sonunda 2 ile 4 kilo arasında verdiğinizi görürsünüz.

2 – Elma sirkesi diş etlerini güçlendirir

Günde 1 kez elma sirkesiyle ağız gargarası yaparsanız diş eti kanamalarında azalma olacak ve diş etleriniz güçlenecektir.

3 – Elma sirkesi çamaşırları yumuşatır

Çamaşırlarınızda katiyen sirke kokusu kalmayacak yalnızca yumuşacık olacaktır. Hem çevreye zarar vermeyerek hemde ekonomi yapacaksınız.

4 – Elma sirkesi göbek eritir

Elma sirkesi karın yağlarını yakarak göbek eritmektedir. Bir litre suya 1 çay bardağı elma sirkesi ekleyip gün boyunca tüketebilirsiniz.5 – Elma sirkesi uykuyu düzenler : Uyku saatiniz geldiği zaman; daha rahat uyuyabilmek için 1 su bardağı ılık suya bir yemek kaşığı elma sirkesi ve bir çay kaşığı bal ekleyip karıştırıp için.

6 – Elma sirkesi saçları kuvvetlendirir

Elma sirkesi tamamiyle doğal bir saç bakım mucizesidir. Saç dökülmesini engellemek, kepekleri gidermek ve yumuşacık saçlara sahip olmak için banyodan çıkmadan evvel saçlarınıza elma sirkesi sürün, biraz bekletin ve durulayın.


-------- Sponsorlu --------

7 – Elma sirkesi sivilceleri iyileştir

Sivilce iyileştirmede gerçekten başarılıdır. Uyumadan önce bir parça pamuğu elma sirkesine batırıp sivilcenin üzerine koyun. Sivilce üzerinden kaymaması için yara bandıyla bantlayın. Gece boyunca kalsın. sabah uyandığınızda sivilcelerinizdeki değişimi farkedeceksiniz.

8 – Elma sirkesi cildinizi güzelleştirir

Cildinizdeki lekeleri, renk farklılıklarını elma sirkesi geçirecektir. Cildinizi her gece yatmadan önce elma sirkesiyle silin zamanla cildinizin pürüzlerden ve lekelerden arındığını farkedeceksiniz.

9 – Elma sirkesi siğilleri iyileştirir

Gece yatmadan önce bir parça pamuğu elma sirkesi ile ıslatın ve pamuğu siğilin üzerine koyup yara bandı ile kapatın. Sabaha kadar açmayın. Siğilin yeniden oluşmaması için aynı yöntemi birkaç gün daha yeniden tekrarlayın. Siğillerinizde tamamen kurtulacaksınız.

10 – Elma sirkesi diş lekelerini temizler

Her gün bir defa dişlerinizi elma sirkesiyle fırçalayın ve ağız gargarası yapın. Mucizeye şahit olun!

11 – Elma sirkesi rahatlatıcıdır

Banyo suyuna bir su bardağı elma sirkesi ekleyin ve rahatlatıcı etkisini sonuna kadar yaşayın. Sizi dinlendirecek tüm negatif enerjinizi üzerinizden alacaktır.

12 – Traş losyonu olarak kullanın

Traş olduktan sonra ciltteki tahrişi engellemek için elma sirkesinden yararlanılabilir. Eşit miktarda elma sirkesi ve suyu bir şişede karıştırın ve çalkalayıp cildinize uygulayın.

13 – Elma sirkesi ayaklarınızı dinlendirir

Elma sirkesini avucunuza alıp yorgun bölgelere masaj yaparak yedirin.

14 – Elma sirkesi alkali yapar

Elma sirkesi, bütün iç beden sisteminizi dengeler. Beden, sürekli bir denge durumuna ulaşmak için çabalamaktadır. Elma sirkesi vücudun sağlıklı alkali pH düzeyine erişmesi için yardım eder.


-------- Sponsorlu --------