Corona Virüsü’nün biteceği tarih

Henüz aşısı bulunmayan Corona Virüsü salgını ile ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. 2003 yılında SARS salgınını ilk keşfeden bilim insanı olarak tanınan Zhong Nanshan, salgının biteceği tarihi tahmin etti.

Çin’de ortaya çıkan ve dünyaya yayılan yeni tip corona virüs ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor.

Hala tedavisi bulunamayan yeni tip coronavirüsü hızla yayılmaya devam ediyor.

Salgın ABD ve Avrupa’yı ele geçirmeye başlamışken virüsün ana kıtası Çin’den her gün daha umutlandıran haberler gelmeye başladı.

SARS KAHRAMANI BİLİM İNSANI DÜNYA GENELİNDE SALGININ BİTECEĞİ ZAMANI AÇIKLADI
Çin’in corona virüs uzmanı ve 2003 yılında SARS salgınını ilk keşfeden bilim insanı olan Zhong Nanshan salgının dünya genelinde haziran ayında sona ereceğini açıkladı.

Nanshan, Çin’deki vakaların çoğunun asemptomatik (normalden az belirtinin olduğu veya hiç semptoma sahip olmayan) hastalar olduğunu belirtti.

Nanshan, iyileşen hastalar arasında yeniden enfeksiyona yakalanma oranının da hızla düştüğünü ifade etti.


-------- Sponsorlu --------

HUBEİ’DE AYLAR SONRA EN DÜŞÜK VAKA SAYISI
Aylardır karantinada olan corona virüs pandemisinin merkez üssü Hubei, aylar sonra ilk kez en az sayıda yeni vaka bildirdi.
Çin Ulusal Sağlık Komisyonu dün yaptığı açıklamada Çin anakarasında yalnızca 15 yeni vaka olduğunu bildirdi. Veriler Çin’den bu hafta boyunca gelen yeni vaka sayılarının ciddi bir şekilde düştüğünü gözler önüne seriyor.

Bu vakaların altısı denizaşırı ülkelerden gelen hastalar yani Çin’de lokal olarak bulaşmadı. Koronavirüs pandemisinin Aralık ayında başladığı Hubei eyaleti, dün yalnızca sekiz yeni vaka bildirdi.

Bu salgın başladığından bu yana Hubei’den rapor edilen en düşük vaka sayısı.
Bundan sadece bir veya iki ay önce günde yaklaşık 2 bin yeni vaka bildirildiği göz önüne alındığında, Çin anakarasından gelen günlük yeni vaka sayılarındaki düşüş çarpıcı bir detay…


-------- Sponsorlu --------