Cilt Lekeleri İçin Doğal Çözümler

Suna Dumankaya Cilt Lekelerine Elma Sirkesi :  2 su bardağı su ve 3 yemek kaşığı elma sirkesini cezveye koyarak kaynatın. Ocağın altını kapatın ve yüzünüzü bu karışımın buharına doğru tutun. Karışım soğuyana kadar işleme devam edin. İşlem bitince 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı suyu karıştırıp bununla yüzünüzü silin. Haftada iki kez bu reçeteyi uygulayabilirsiniz.

Suna Dumankaya Cilt Lekelerine Özel Karışım : 1 tatlı kaşığı yoğurtla, 1 çay kaşığı kabartma tozunu bir kapta karıştırın ve yüzünüze yedirin.  Cilt, maskeyi yaklaşık 15 dakika içinde emecektir. Maskeyi yüzünüzden arıtmadan bir kez daha aynı işlemi yapın. Toplam 4 kez aynı işlemi tekrarlayın. 1 saat sürecek bu işlemden sonra, maskeyi cildinizden ovarak çıkartın ve ılık suyla yıkayın. Özellikle güneşte oluşan kahverengi lekeleri ortadan kaldıran bu maskeyi haftada 1 kez tekrarlayabilirsiniz.

Suna Dumankaya Cilt Lekelerine Salatalık: Salatalığın kusursuz bir leke çıkarıcı olduğunu söyleyen Suna Dumankaya, içi geçmiş salatalıkların dahi atılmaması gerektiğini, bu salatalıkların ikiye bölünüp lekeli bölgelere sürüldüğünde, cilt lekelerini geçirdiğini ve salatalığın cildi yenileyen bir özelliği olduğunu yineliyor.


-------- Sponsorlu --------

suna-dumankaya-cilt-lekeleri-yoğurt-kabartmatozu

Suna Dumankaya Cilt Lekelerine Limon Suyu Kürü : 1 çay kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı su, 2 çay kaşığı sirkeyi küçük bir kapta karıştırın, gece yatmadan önce lekeli bölgelere sürün ve sabah kalktığınızda yıkayın. Limon suyu karışımını gün aşırı (2 günde bir) uygulayabilirsiniz.

Suna Dumankaya Cilt Lekelerine Yoğurt Maskesi :Cilt lekeleri için en etkililerinden birisi de yoğurt maskesi. 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı kabartma tozu ve 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırarak cildinize sürün. Küçük bir bölgeye sürüp, cildinizin bileşime alerjik reaksiyon verip vermediğini kontrol edin. Daha sonra cilde uygulayıp  30 dakika bekletin ve süre sonunda ovarak temizleyin. Eğer yanma ve kaşıntı hissederseniz karışımı yıkayarak çıkartın. Haftada 1 sıklıkla kullanabileceğiniz bir karışımdır.

Suna Dumankaya Cilt Lekelerine Patates Unu Maskesi : 3 damla zeytinyağı, 1 tane domates suyu ve 1 yemek kaşığı patates ununu krem kıvamını alana kadar karıştırın ve karışımı temiz cildinize sürün. 15-20 dakika bekleyin ve yüzünüzü durulayın. Haftada 1 kez aksatmadan uygulayacağınız bu maske sayesinde yaklaşık 3 ay gibi bir sürede cilt lekelerinizden kurtulduğunuzu göreceksiniz.


-------- Sponsorlu --------