Kilo Vermenizi Sağlayan 5 Akupunktur Noktası

Kilo Vermenizi Sağlayan Akupunktur Noktası

Akupunktur vücut üzerinde bulunan belirli noktalara iğne batırmak suretiyle yapılan bir Çin tekniği. Bu teknik ile ağrıları giderme, bağışıklık sitemini kuvvetlendirme ve pek çok sağlık probleminde kullanılıyor. Akupunktur tekniğinde doğru noktalara doğru basınç ile de bir çok problem çözülebiliyor.

Akupunktur; Organlarımızın fonksiyonlarını ve hormonal sistemin çalışmasını denetler ve düzenler.Akupunktur çok detaylı bir tedavi biçimi ve bugün sosyetikcadde.com olarak sizlere anlatacağımız 5 teknik ile sağlıklı kilo vereblirsiniz. Bu noktaları uyarmak iştahınızı ve açlık hissinizi kontrol etmenize yardımcı olurken sindirim sisteminizi de güçlendirecek.

Kulak Noktası

Kulak noktası, iştah kontrolü için en önemli noktalardan biri. Doğru noktayı bulmak için parmağınızı kulağın içindeki üçgen şekilli bölgeye koyun ve ağzınızı açıp kapatarak bu bölgenin en çok hareket ettiği noktayı bulun.

Bu noktaya günde iki kere, 1-3 dakika arası bastırın. Akupunktur geleneğine göre kulaklar, eller ve ayaklar, enerjiyi vücudun geri kalanına en iyi ileten ve vücudun resetlenmesine yardımcı olan yerler. Bu yüzden bu noktaları uyarmak kilo vermek için en efektif noktalar olacak.


-------- Sponsorlu --------

Üst Dudak

Üst dudağınız la burnunuz arasında yer alan bu noktaya aç ya da gergin hissettiğinizde ya da günde iki kez, 1-5 dakika arası bastırın.

Diz Noktası

Bu noktaya bastırmak sadece sindirimi hızlandırmakla kalmıyor, aynı zamanda regl ağrı ve kramplarını da yok ediyor. Diz kapağınızın 5 cm altında olan bu noktaya işaret parmağınızla 2 dakika bastırın. Bu işlemi her gün yaparak midenizin düzgün çalışmasına yardımcı olmuş olacaksınız. Bastırdığınızda hafif bir acı ya da rahatsızlık hissetmeniz normal.

Dirsek Noktası

Dirsek noktasına her gün 1 dakika boyunca bastırın. Bu noktayıı uyarmak vücut ısısını arttırarak vücuda nem vererip bağırsaklarınızı çalıştırır ve vücudunuzun su tutmasını engeller.

Ayak Bileği Noktası

Bu teknikleri her gün uyguladığınızda vücudunuzdaki değişimi hissedeceksiniz..


-------- Sponsorlu --------