Birçok Hastalığı Tedavi Eden, Dünyanın En Sağlıklı Meyvesi

HURMA isimli meyveyi hepimiz biliriz, ama çoğumuz bu meyveyi pek tüketmeyiz. Bu meyve, besin değeri ve hastalıkları bile tedavi edebilmesinden dolayı dünyadaki en sağlıklı meyve olarak adlandırılıyor. İşte hurma yemenin sağlayacağı faydalardan bazıları.

1. Mükemmel bir demir kaynağı
Bu özellikle anemisi olanlar için iyi. Her 100 gram hurma 0,90 mg demir içeriyor.

2. İshali durdurur
Bu meyvede yüksek miktarda, ishali durdurmaya yardımcı olan Potasyum bulunuyor.

3. Kabızlığı tedavi eder
Bu meyve, ishalin yanısıra kabızlığı da tedavi ediyor. Hurmanın içindeki sıvı bağırsakları uyarıp yiyeceklerin daha hızlı sindirilmesine yardımcı olur.

4. Kilo kontrolü sağlar
Eğer kilo vermekte zorlanıyorsanız hurma yemeyi deneyin. Kilo vermek isteyen kişi hurmadan büyük fayda sağlar.

5. Kolesterolü düşürür
Kolesterolü yüksek kişiler için de faydalı. Hurma, vücuttaki LDL isimli kötü kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olur.


-------- Sponsorlu --------

6. Kalbi güçlendirir
Hurma yemek gerçekten kalbi güçlendirebilir. Tek yapmanız gereken hurmaları akşamdan suda bekletmek ve sabah çekirdeklerini çıkarıp suyla birlikte bir blender’da öğütmek.

7. Kan basıncını düşürür
Bu meyve kolesterolün yanısıra kan basıncını da düşürmeye yardımcı olur. Düşük seviyede sodyum ve yüksek seviyede potasyum içerir.

8. İnmeden korur
Sinir sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı olur, bu da inme riskini düşürür.

9. Enerji verir.
Her gün tüketeceğiniz 3 adet hurma güblük enerji ihtiyacınızı karşılar.

Hurmanın yüksek derecede içerdiği antioksidanlar damar ve kalp tıkanıklarının yaşanmasına izin vermezler. Bunun yanı sıra yaşlanmadan kaynaklanan hastalıklardan koruyucu özelliği vardır.

Yüksek derecede antioksidan içeren diğer meyvelerden çok önemli bir farkı vardır. Diğer meyveler belirli bir süre bekledikten sonra antioksidan özelliğini kaybetmeye ve çürümeye başlarlar. Hurmanın ise bekledikçe antioksidan özelliğinin gücü artar.

Hurmanın bu mucizelerini arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.


-------- Sponsorlu --------