Mutfaktaki Doğal Ağrı Kesiciler

Evinizde eczanelerdeki ağrı kesicilerden çok daha etkilileri var.

Kas ağrıları için zencefil
Uzmanlar kas, eklem, tutukluk, şişme gibi ağrı sorunu olanlardan 2 ay boyunca beslenmelerine zencefil eklemelerini istedi. Sonuçta bu ağrılarda belirgin bir iyileşme görüldü. Kullanım olarak günde 1 çay kaşığı kurutulmuş zencefil ya da 2 çay kaşığı doğranmış taze zencefilin yemeklere eklenmesi öneriliyor.

Diş ağrısı için karanfil
Dişiniz ağrıyor ve hemen diş hekimine gidemiyor musunuz? Kuru karanfil çiğnemek 2 saat boyunca diş ağrınızın azalmasına yardımcı olur. Karanfilde bulunan eugenol güçlü doğal bir antibiyotik. Çeyrek çay kaşığı öğütülmüş karanfil kalbinizi de koruyor. Bu aynı zamanda üç haftadan daha kıza sürede kan şekerinizi sabit tutmaya ve kolesterolü düşürmeye yardımcı olur.

Mide ekşimesi için elma sirkesi
Her yemekten önce 1 yemek kaşığı elma sirkesini çeyrek bardak suyla karıştırıp her yemekten önce için. Mide ekşimenizin 24 saat içinde nasıl azaldığını göreceksiniz. Elma sirkesinde bulunan malik ve tartarik asit sindirim sisteminizi güçlendirir, yağların daha hızlı parçalanmasını sağlar ve mideniz kısa sürede boşalır.

Eklem ve baş ağrıları için kiraz
Eklem ve baş ağrısı sorunu yaşıyorsanız bir kase enaz 20 adet kiraz yediğinizde sorununuz çözülür. Uzmanlar, kiraza parlak kırmızı rengini veren anthokyaninin ibuprofen ve aspirinden daha etkili olduğunu belirtiyor.,

Mide ağrıları için balık
Mide, sindirim sistemi sorunları gibi hastalıklar için somon, sardalya, ton balığı, uskumru, alabalık ve ringa balığı gibi yağlı balıklar tüketin.

Adet ağrısı için yoğurt
Kadınların çoğu her ay adet ağrısı çekiyor. Günde 2 kase yoğurt atıştırmak adetin etkilerini yüzde 48 oranında azaltıyor. Kalsiyum ve mineral olarak zengin yoğurt sinir sistemlerini olumlu etkiliyor.

Rahim ağrıları için yulaf
Yulaf bakımında zengin gıdalarla 6 ay boyunca beslenen kadınların rahim kaynaklı ağrılarında azalma olduğu görülmüş.


-------- Sponsorlu --------

Ayak ağrıları için tuz
Düzenli olarak ılık tuzlu suyla ayaklarını yıkama, ayakları tuzlu suda bekletmek tırnak enfeksiyonlarından koruyor. Doğal antibakteriyel tuzlu su ayak şişmesini ve tırnak iltihabını önler. Ayaklarınızı günde iki kez 20 dakika ılık tuzlu suda bekletin.

Kasılan kaslar için Nane yağı
İnatçı ve açılmayan kasları yumuşatır, ağrıları azaltır.

Kronik ağrılar için zerdeçal
Zerdeçal birçok ağrı kesiciden daha etkili. Artirit, fibromiyalji gibi hastalıklar için yararlı. Günlük olarak pirinç, tavuk, et veya sebze yemeği üzerine çeyrek çay kaşığı miktarında serpiştirerek tüketin. Haftada 3 kez ısıtılmış 10 damla nane yağını ağrıyan ve kasılan kaslarınıza masajla sürün. Düzenli olarak uygulamak krampları azaltıyor.

Siyah üzüm
Günde bir kase siyah üzüm yemek kan damarlarınızı rahatlatıyor ve yumuşatıyor.

Ağrılarınızı suyla giderin
Vücudunuz ağrıyorsa bir hafta boyunca günde 8 bardak su için. Az su tüketmek eklem ve kemik ağrılarına da neden olabiliyor.

Sindirim sorununa karşı ananas
Gaz sorununuz mu var? Günde bir kase taze ananas, içerdiği minerallerle 72 saat boyunca ağrılarınızı azaltır.

Sinüs ağrıları için yaban turpu
Günde iki kez bir çay kaşığı sade veya sandviç, etlerle yaban turpu tüketmek sinüzite iyi geliyor. Bu göz sulandırıcı yaban turpu sinüs kanallarını açıyor, sinüs iltihabını spreylerden daha hızlı çözüyor.

Mesane enfeksiyonları için mavi yemiş
Günde bir kase taze, dondurulmuş veya meyve suyu olarak mavi yemiş tüketmek üriner enfeksiyon riskini azaltıyor.

Ağız yaraları için bal
Ağızdaki pamukçuk, dudak çatlakları için günde 4 kez saf bal sürün veya yiyin. Bu uygulama kremlerden yüzde 43 daha hızlı iyileştiriyor.

Göğüs ağrıları için keten tohumu
Günlük beslenmeye 3 kaşık keten tohumu eklemek göğüs ağrılarını 12 haftada geçiriyor. Ayrıca, öğütülmüş halini yoğurt veya farklı yiyeceklerle tüketmek de aynı etkiyi gösteriyor.

Bacak krampları için domates suyu
Potasyum kafeinli içecekler, idrar, ter ile atılır. Eksikliği halinde bacak krampları ortaya çıkar. 10 gün boyunca ufak çay bardağı domates suyu içtiğinizde sorununuz çözülmüş olur.


-------- Sponsorlu --------