Argan Yağı’nın Saça Olan Faydaları

Fas’ın sıvı altını olarak adlandırılan argan yağı, Dünya’da sadece Fas’ın güney batısında yetişen argan ağacının meyvesinden elde edilen mucizevi bir yağdır. Argan yağı, antik çağlardan bu yana Faslılar tarafından kozmetik ve sayısız şifa kaynağı olarak kullanılan, %100 doğal, katkısız, eşsiz bir yağdır.

* Argan yağı saç foliküllerine (saçın içinde büyüdüğü yapı) derinlemesine nüfuz ederek saç köklerini besler, güçlendirir ve böylece saç dökülmesinin önlenmesine yardımcı olur.

* Kan dolaşımını olumlu yönde etkileyerek, saç derisindeki hücrelerin canlı kalmasına yardımcı olur.

* Saç kırılmasının oluşumunu engellemeye ve daha önce çeşitli etkenler nedeniyle oluşan saç kırıklarının giderilmesine yardımcı olur.

Argan Yağı ile saçlı deriye günlük olarak masaj yapmanın saç dökülmesini engellediği bilinmektedir.


-------- Sponsorlu --------

Yaşadığımız iklim içerisinde saçlarımız kirliliğe ve kimyasal şampuanlara maruz kalmaktadır. Böylece saçlarımız parlaklığını yitirir, donuklaşır, kırılgan ve kuru bir hale gelir. Argan Yağı E vitamini içerir ve E vitamini de saçlı derinin ve saç kökünün beslenmesine yardımcı olur.

Argan Yağıyla kuru kırılgan ve solgun saçlarınıza parlaklık ve canlılık kazandırın.

Argan Yağı Nasıl Kullanılmalıdır?

Argan Yağı geleneksel olarak saç maskesi ve saç düzenleyicisi olarak kullanılmaktadır. Saçı güçlendirir, parlaklık, yumuşaklık ve ipeksi bir dokunuş kazandırır. Saçlı derinin beslenmesini artırır ve canlanmasını sağlar. Haftada 1-2 defa yoğun terapi yapabilirsiniz.

Önce Argan Yağını avucunuzla ısıtarak saça bol miktarda uygulayın. Kafa derisine oval hareketlerle masaj yapın. Saçınızı ılık bir havluyla örtün, 30 dk. boyunca böyle bekleyin ve saçınızı yıkayın.


-------- Sponsorlu --------