Uyumadan Önce Bir Çay Kaşığı Elma Sirkesi İçin

Elma sirkesinin faydalarını duymuşsunuzdur; çok iyi bir arındırıcı, mikrop kırıcıdır. Bahçelerde bile mucizevi faydası vardır sirkenin. Peki, yatmadan evvel içeceğiniz sadece bir çay kaşığı sirkenin faydalarını biliyor musunuz?

Hazımsızlığa bağlı uykusuzluğu önler

Elma sirkesinin asidik yapısı karın şişkinliğine ve hazımsızlığa iyi gelerek, hazımsızlığa bağlı uyku sorunlarını önler. Bunun için yapmanız gereken şey bir bardak oda sıcaklığındaki içme suyuna bir çay kaşığı bar ve bir çay kaşığı elma sirkesi ekleyerek tüketmek. Yatmadan yarım saat önce içebilirsiniz.

Ağız kokusunu giderir

Bakteriler ağız kokusunun ana nedendir ve elma suyu sirkesi onları savaşır. Sabahları uyandığınızda ağzınızda oluşan kokuyu engellemek için uyumadan hemen önce bir çay kaşığı elma sirkesini ağzınızda döndürün ve tükürün.

Boğaz ağrısını yok eder

Elma sirkesi güçlü antibakteriyel özelliklere sahiptir ve asidik yapısıyla da ortam zararlı bakterileri engeller. Yatmadan önce bir çay kaşığı sirke içmeniz yeterli olacaktır.


-------- Sponsorlu --------

Burun tıkanıklığını açar

Elma sirkesinde E vitamini, A, B1, B2, potasyum ve magnezyum açısından zengin bir kaynaktır ve bu özellikler de burun tıkanıklığını açar. Bir bardak suya bir çay kaşığı sirke ekleyin ve burnunuza çekin.

Kan şekerini dengeler

Yüksek kan şekeri düzeyleri uykusuzluğa neden olabilir. Elma sirkesi kan şekerini düşürmek ve insülin artırmak için tüm özelliklere sahiptir. Bunun için yatmadan önce 2 çay kaşığı tüketin.

NOT: Ama halihazırda diyabet için ilaç alıyorsanız durumda doktorunuzla konuşmanız gerekmektedir.

Şişkinliği önler

Uyku öncesi bir fincan ılık suya bir çay kaşığı elma sirkesi için şişkinliğinizin sabaha kadar indiğini göreceksiniz.

Hıçkırığı durdurur

Elma sirkesinin kendisine has acı tadı boğazdaki sinirleri uyararak hıçkırığı geçirir. Bunun için sadece 1 çay kaşığı tüketebilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------