Vücudunuzda Toksin Birikimi Olduğunu Bu Yöntemle Anlayabilirsiniz..

Toksinleri toplamak ve atmaktan sorumlu olan organlarımız vardır. Ancak, bazen bunlar aşırı yüklenirler ve düzgün çalışabilme yetisini kaybederler. Bunun neticesi olarak da, toksin birikimi meydana gelir. Merak etmeyin, vücudumuzda toksin birikimi olduğunda bizi uyarabilecek bazı sinyaller vardır.

Toksinlerle Dolu Olduğunuzu Gösteren 9 Önemli Belirti

Haydi onları keşfedelim!
1. Sürekli yorgunluk

2. Sürekli kilo almak

3. Kabızlık

4. Cilt problemleri: Cildimiz, toksin yüklenmesi problemlerini gösteren organlarımızdan birisidir. Akne, kızarıklıklar ve bütün alerjik reaksiyonlar bunun bir işareti olabilir. Bunlar, vücudunuzun toksinleri atamıyor olduğunu gösteriyor olabilir. Özellikle kanınızda ve dokularınızdaki toksinleri.

– Cilt kusurlarının temeli toksinlerdir Karaciğerde biriken toksin sivilce ve aknelere neden olur.

Ayırca cildin elastik özelliğini kaybettirerek yaşlanma ve kırışmayı hızlandırır.


-------- Sponsorlu --------

5. Aşırı ısınma ve sıcak basması: Bunun sebebi, toksinlerin birikiminin karaciğeri normalden daha fazla çalıştırmasıdır.

6. Sürekli baş ağrıları: Kanınızdaki toksinler direkt olarak sinir sisteminizi etkileyebilir. Sürekli baş ağrıları gibi reaksiyonlara da yol açabilirler.

7. Karın bölgesinde yağ birikimi

8. Kötü kokulu nefes

9. Safra taşları: Safra kesesinde aşırı toksin olması zararlı olabilir. Bu fazlalık ise, safra kesesinin safra taşları oluşturmasına sebep olur.

TOKSİN ATAN BESİNLER NELERDİR?

– Vücuttan toksin atan en etkili besin maydanoz ve limondur. Uzmanlar özellikle geceden bir bardak ılık suyun içine bir kaç tel maydanoz ve limon dilimi koyup ertesi sabah kahvaltı yapmadan içilmesini tavsiye eder.

– Lahana suyu da maydanoz ve limon karışımı kadar etkilidir. Lahana suyunun tadı acı olduğundan içine limon sıkarak tüketebilirsiniz.

Oksijen fazlasını beyin ve kalpten alarak vücudun sağlıkla işlemesini sağlar. Uzmanlar günde bir bardak biberiye çayı içmeyi tavsiye ediyor.


-------- Sponsorlu --------