Bahçenizde Görünce Yabani Ot Sanıp Kopardığınız Bu Bitki Bakın Nelere İyi Geliyor

Bahçenizde büyüyen her bitki yabani ot değildir. Onları tanımalı, faydalarını öğrenmeliyiz.  Hatta öyle bitkiler çıkar ki bahçenizde bunları tükettiğinizde hiç ummadığınız hastalığınıza şifa olur.

Bunlardan biri de semiz otudur. Çoğu kişi semiz otunun nasıl göründüğünü bilse de hala bazıları semiz otunu, yabani ot zannederek koparıp atıyorlar. Semiz otu her derde deva, çok şifalı bir bitkidir.

Semiz otunun koyu renkte yaprakları ve kalın sapları vardır. Birçok kişi besleyici bu bitkiyi yabani ot zannedip bahçelerinde çıkması halinde koparıp atarlar. Ama yazıyı okuduktan sonra onların fikri değişecek.


-------- Sponsorlu --------

Semiz otu vitamin, mineral ve omega-3 yağ asitlerinin en yüksek oranda bulunduğu tek bitkidir. Ayrıca demir ve kalsiyum kaynağıdır. Kemiklere, alyuvarlara ve oksijen dolaşımına iyi gelir. Semiz otunda yer alan A vitamini de gözlere ve cilde iyi gelir.

Vitamin için pahalı ilaçlara para vermek yerine sadece semiz otu yiyebilirsiniz. Bahçede kolaylıkla yetişebilir ve bakımı zor değildir. Semiz otunu salatalarda kullanmak mümkün. Ayrıca ıspanakla yapılan yemeklere ve çorbalara lezzet katar.

Kan şekerini düzenlemeye yardım eder. Enerji verir. İyi bir antioksidan kaynağıdır. Kasları güçlendirir. Böbreklerdeki kumları ve taşları dökmeye yardım eder.

Felç riskini azaltır.  Gut hastalığına da iyi gelir.

Muhtemelen bundan sonra semiz otu görünce kimse koparmayacaktır.

ARKADAŞLARIMIZ DA ÖĞREN DİYE PAYLAŞMAYI UNUTMA. sağlıcakla. 


-------- Sponsorlu --------