Tırnak Mantarından Kurtulmak İçin

Ayak Tırnağı Mantarı İçin Sirke

Sirke ayak tırnağı mantarı tedavilerinde sıkça kullanılan bir tedavidir.  Niçin Sirke? Sirke, seyreltik asetik asit ihtiva eden bir sıvı alkolün oksidasyonu ile oluşur. Bu asidik formu enfeksiyona neden olan mantarı öldürmekte etkilidir.

Sirke ve Su Solüsyonu

Bir bardak sirke ılık suya eklenir. Enfekte tırnak 15-20 dakika su içinde tutulur. Bu günde iki defa tekrarlanır. Ellerinizi ve ayaklarınızı sonrasında iyice yıkayın ve kurulayın.

Karbonat Yöntemi

Karbonat cildi bölgesel olarak ölü hücrelerden arındırmak, temizlemek için kullanılabildiği gibi, enfeksiyonlar ile savaşmak için de kullanılır. İçeriğindeki aktif maddeler mantar ile savaşır ve bunların tırnak yüzeyine hasar vermesini engeller


-------- Sponsorlu --------

Nasıl Uygulanır: 4 bardak sıcak suyun içerisine yarım fincan karbonat, yarım fincan % 3 hidrojen peroksit çözeltisi ve yarım fincan sülfat eklenerek güzelce karıştırılır. Ayrıca karışımın içerisine çeyrek fincan beyaz sirke de eklenebilir. Daha sonrasında enfekte tırnak yaklaşık 10 dakika boyunca bu karışımın içerisinde tutularak ıslatılır. Son olarak karışıma batırılmış enfekte bölge temiz su ile durulanarak temizlenir. Verimli sonuçlar almak için bu tedaviyi günde iki kez uygulamak gerekmektedir..


-------- Sponsorlu --------