Tavuk Göğsünün Üzerinde Bunu Görürseniz Onu Kesinlike Almayın

Marketten tavuk seçmek hiç de kolay değildir. İlk dikkat edeceğiniz şey tüketeceğiniz günle son kullanma tarihi arasındaki gün farkı.

Son zamanlarda yapılan bir araştırmada üzerinde fazlaca beyaz çizgi olan tavuk göğüslerinin aslında o kadar da besleyici olmadığı görüldü.

Compassion in World Farming’in belirttiğine göre üzerinde beyaz çizgiler bulunan tavuk göğüsleri, üzerinde çizgi bulunmayanlara oranla %224 daha yağlıymış.

Kuruluşun yaptığı araştırma, Amerika’da yapılan bir araştırmayla aynı çıkarımlara sahip. Amerika’daki araştırmada da gün geçtikçe tavuklarda bu beyaz çizgilerin arttığını savunuyor.

Peki ya suçlu kim? Suçlu tabii ki de tavukların daha kısa sürede büyümesini isteyen ve insan sağlığıyla oynayan tavuk çiftlikleri.


-------- Sponsorlu --------

Beyaz çizgili tavuk göğüslerinin tatları kötü olur ve diğerleri gibi besleyici değildir. Üstelik tavuk göğsünü sosla yapıyorsanız, sosun emilimi çok zordur.

CIWF’de belirtilenlere göre, tavuk çiftlikleri tavukların daha kilolu olması için kullandıkları insanlık dışı yöntemlerle tavukların acı çekmesine neden oluyorlarmış.

Beslenme uzmanları tavuk göğsü yemeyin demiyor. Sadece üzerinde beyaz çizgi olan tavuk göğüslerini tüketmeniz halinde vücudunuza daha fazla yağ gireceğini ve bu tavuğun besleyici olmadığını belirtiyor. Ayrıca imkanınız varsa, endistüriyel çiftlik tavuklarını değil, doğal ortamda gezen özgür tavukların etini yiyin..

Tavuklar üzerine yeni yapılan bu araştırmayı ve uzman görüşlerini arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.


-------- Sponsorlu --------