Negatif Enerjiye Maruz Kalmış Olabilirsiniz

Negatif Enerjiye Maruz Kalmış Aura…

Hayatta hepimize belli durumlar ve ilişkiler cazip gelir. Bu şeyler mıknatıslı gibidir ve bizi çekerler. Hepimizin hayatta alması gereken dersler vardır ve bize cazip gelen insanlar aslında bize hayat serüvenimizde yardımcı olacak insanlardır.

Yolumuzda olan her şeyi yaşamamız gereklidir ancak kendimizi toksik enerjilerden arındırabileceğimizden de emin olmalıyız. Aslında kendimiz ile ne kadar temasta olursak o kadar çok kendimizi arındırmaya ihtiyacımız vardır. Çünkü bu karanlık enerjilere karşı çok hassasızdır. Ne kadar anlayışlı olursanız o kadar çok insanları kendinize çekebileceğinizi fark edebilirsiniz. Bu yüzden kendinizle daha fazla duygusal yük taşırsınız.

Mistik bir ortam yaratın.

Çeşitli kültürlerde de bilindiği üzere, tütsüler aracılığıyla yaratılan ortamdan kaynaklı huşu hissi, sizi kötü enerjilerden arındıracak ve enerji seviyenizi oldukça fazla yükseltecek bir aktivitedir. Kaliteli bir tütsü aracılığıyla, kısık ışıkta oturun ve gündelik hayatla ilgili her şeyi geride bıraktığınızı hayal ederek kendinize saklı bir an yaratarak kendinizle vakit geçirin. 15 dakika gibi kısa bir sürenin ardından dahi kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz.

Aromatik yağlar

Aromatik yağlar kendinizi bitkin ve tükenmiş hissettiğiniz anlarda sizi mutlu hissettirir. Vücudunuzun ve bulunduğunuz ortamdaki kokunun enerji seviyeniz üzerindeki etkileri oldukça yüksektir. Aromatik yağlar sizi kötü enerjiden arındırır ve beyninizin yaydığı dalga frekansını yükseltmeye yardımcı olur. En iyi aromatik yağlardan bazıları gül yağı, sandal ağacı yağı, nane yağı ve lavanta yağıdır. Duş sonrası vücudunuza bu yağlardan sürebilirsiniz.

Meditasyon

Meditasyon hafızamızı güçlendiren, odaklanma yeteneğimizi arttıran birçok şeyle bağlantılıdır. Gündelik hayatta yüksek konsantrasyon sağlayabilen bireyler meditasyonun yarattığı enerji sarmalından iyi faydalanabilen kişilerdir. Meditasyon sizi gerçek enerji kaynağınızla bir araya getirir. Meditasyon çeşitlerinin en pratiği olarak bilinen “mindfulness” ile ilgili daha fazla bilgi almak için aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz;

İyileştirici oluşumlar yapın;

Basit gibi görünen bu cümleler aslında, oldukça güçlü silahlardır;

1. Tevazunun öneminin farkındayım. Kendi kendime yeterliyim.

2. Mutluluk saçan, güzel ve güçlü biriyim, tutkulu bir hayatın tadını çıkarıyorum.


-------- Sponsorlu --------

3. Kendimi her şeyimle kabul ediyorum. Hem güçlü yönlerimin hem de zayıf noktalarımın farkındayım.

4. Sevgi hayattaki her şeyin cevabıdır, koşulsuz şartsız severim ve sevilirim.

5. Düşüncelerim pozitiftir ve kendimi doğru ve açık bir şekilde ifade edebiliyorum.

6. Akıllıyım ve hayatın gerektirdiklerinin farkındayım.

7. Evrensel enerjiyle bir bütün halindeyim.

Affetmeyi öğrenin

Affetmeyi öğrenmek sizin cömertlik yolunda ilerlediğinizin en önemli işaretlerinden biridir. Yüksek enerjinin geçtiği psikoloji öğretileri, affetmeyi ve öğrenmeyi destekler. Affetmeyi öğrenmek, uğraşmak zorunda kaldığımız şeylerin gerçeğini göz ardı etmez. Affetmek bir zayıflık göstergesi değildir aksine doğruluk ve cesaret ister. Yalnızca affetmek ve sevgi o hasretini çektiğimiz huzuru getirir. Hintli bilge Meher Baba’nın da dediği gibi ‘’gerçek sevgi korkaklar için değildir’’.

Günlük tutun

Tarihte sözü geçen çoğu insan hayatlarının detaylı günlüklerini tutmuşlardır. Günlük onlara iki şeyi vermiştir: gelecek kuşaklar için kalıcı bir kaynak ve yazan kişiye içini dökme fırsatı. İhtiyacınız olmadığını düşünseniz dahi, günlük tutmak size hemen tadını çıkarabileceğiniz birçok şey sunar. Sizi daha pratik yapabilir ve yaratıcılığınızı dizginleyebilirsiniz. Belki düzenli yazarak içinizi dökme fırsatı yakalayacaksınız. Tüm bunlar günlük tutmaya değecek şeyler.

Doğada vakit geçirin

Doğada vakit geçirmenin hem fiziksel hem de zihinsel olarak birçok katkı yaptığı birçok araştırmada kanıtlanmıştır. Michigan Üniversitesi’nde yapılan araştırma doğanın zihinsel yorgunluk ve stres üzerine etkisini araştırmıştır. Bu araştırmada doğada olmanın bizi rahatlattığı, hafızamızı geliştirdiği, dikkatimizi arttırdığı ve kavrayışımızı arttırdığı ortaya çıkarılmıştır. Böylesine basit bir olayın psikolojimiz üzerinde bu denli büyük etkisi olması sizce de inanılmaz değil mi?

Sınırlarınızı belirleyin

Hangi durumların size daha rahat geldiğine karar verdiğinizde isteklerinizi, ihtiyaçlarınızı ve kendinize nasıl daha iyi bakabileceğinizi öğrenirsiniz. Ve daha sonradan kendinizden emin bir şekilde kararlar vereceksiniz ve enerjinizi size hayat veren bu şeylere doğru çevireceksiniz.

Reiki Yapın

Reiki sevgi ve şifa enerjisi olup, günlük 20 dakikalık bir çalışmayla her türlü negatif enerjiden korunur hale gelirsiniz. Özellikle 1.sembol tam bu durum için yaratılmıştır.


-------- Sponsorlu --------