Kahve Telvesini Kullanabileceğiniz Öneriler

Türk kahvesi birçoğumuzun vazgeçilmezidir. Hele sabah kahvesinin keyfine doyum olmaz. Telvesi bile aşağıdaki örneklerde olduğu gibi birçok şeye deva oluyor.

AHŞAP MOBİLYALARINIZI KORUR: Kahve sayesinde, özellikle ahşap mobilyaları daha uzun süre ve iyi koşullarda koruyabilirsiniz. Çekilmiş kahve çekirdekleri veya telvesiyle ahşap mobilyanızın yüzeyini bir bez yardımıyla iyice ovalayın. Mobilyanız yeni alınmış gibi ışıl ışıl olacaktır.

ODANIZI MİS GİBİ KOKUTUR: Bir poşetin veya delikli bir bezin içine kahve telvesi veya çekirdeklerini koyup, bu karışımı havasını değiştirmek istediğiniz odaya bırakmanız yeterlidir. Ayrıca kahveye, aromatik yağlar veya meyve kabuğu rendelerini de ekleyip, güzel ve doğal kokular elde edebilirsiniz.

GÜBRE OLARAK KULLANILIR Kahve telvelerini bitkiler için gübre olarak kullanabiliriz. Ya da çiçeklerinizin dibine dökebilirsiniz. Kahve telvesi sayesinde fidelerinize nitrojen desteği sağlamış olursunuz. Telvenin böcek ve salyangozları uzak tuttuğunu da ekleyelim.


-------- Sponsorlu --------

SERT TABAKADAN KURTARIR: Topuk ve dirseklerinizdeki sert tabakadan kurtulmak için Türk kahvesi telvesini kullanın! Ayaklarınızı sıcak suda 15 dakika beklettikten sonra Türk kahvesi telvesiyle masaj yaparak iyice ovun ve ılık suyla durulayın. Ayaklarınızın yumuşacık ve yenilenmiş olduğunu göreceksiniz!

YAĞLARIN ERİMESİNE YARDIMCI OLUR Göbeğinize yetecek miktarda Türk kahvesi telvesini biriktirin ve biraz zeytinyağı ekleyip karıştırın. Göbeğinize karışımı yedirerek sürün ve streç filmle sıkıca sarın. İki saat bekletip ılık suyla durulayın.

ELLERİNİZİ YUMUŞATIR: Türk kahvesi telvesini ellerinize masaj yaparak iyice yedirin ve beş dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Ellerinizin yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

SELÜLİTLERDEN KURTARIR Birkaç fincan Türk kahvesi telvesini biriktirin ve banyoda duşa girmeden önce selülit olan bölgelere sürün ve kese yardımıyla ovun. Sonrasında duşa girip ılık suyla durulayın. İşte bu kadar basit..

SİYAH NOKTALARA SAVAŞ AÇAR: Türk kahvenizi içtikten sonra, telvesini siyah nokta olan bölgelerinize masaj yaparak yedirin ve on dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Ayrıca tüm yüzünüze uygulayarak peeling etkisi yaratabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------