İltihap ve Şişkinliğe Karşı Savaşan Yiyecekler

İltihaplanma karşıtı özelliklerinin yanı sıra, zencefil daha fazla kalori yakmanıza ve kilo vermenize de yardımcı olur, dolayısıyla karın bölgesinde oluşan şişkinliğe iyi gelir.

1. Su ve elma sirkesi
Büyük ihtimalle şişkinlik ve iltihaplanma sorununuz asidik gıdalar veya ağır bir yemek sonrasında ortaya çıkmıştır.

Su ile karıştırılmış elma sirkesi midedeki asit seviyesini düşürmek, genel vücut fonksiyonlarını iyileştirmek ve iltihaplanmayı azaltmak için uygun bir yöntemdir.

2. Tarçın çayı
Tarçın içinde vücut detoksunu destekleyen, karın şişkinliğini ve gaz sorununu tedavi eden sindirime yardımcı özellikler barındırmaktadır.

3. Papatya çayı
Papatya içinde bağırsak sağlığını iyileştirici ve mide ağrısını giderici iltihap karşıtı özellikler barındırmaktadır.

4. Zencefil Çayı
Zencefil sağlığınıza birçok yönde katkıda bulunan ve herkesçe bilinen iltihap karşıtı özelliklere sahip bir bitkidir. Zencefil karın ağrısını azaltır, bulantıya iyi gelir ve metabolizmayı hızlandırır.


-------- Sponsorlu --------

5. Keten tohumu
Yüksek lif ve önemli yağ asitlerini içermesi sayesinde, keten tohumu sindirimi arttırır ve gaz ile mücadele ederek şişkinlik ve iltihap oluşumunun önüne geçer.

6. Domates
Domates, vücudunuzu temizleyen, atıkların atılmasını sağlayan ve birçok organın işleyişini iyileştiren yüksek miktarda antioksidan içerir.

7. Yeşil çay
İltihap ve karın bölgesinde biriken yağlarla mücadelede bu içecek oldukça büyük bir üne sahiptir.

8. Ananas ve salatalık suyu
Bu tamamen doğal içecek toksinlerin ve fazla suyun atılmasını sağlayan, aynı zamanda karın bölgesinde iltihaplanmayı azaltan iki muhteşem idrar sökücüyü bir araya getirmektedir.


-------- Sponsorlu --------