Grip Virüsünün Korkulu Rüyası 10 Besin

Yeşil Çay: Güçlü antioksidan yapısı sayesinde virüsler ile mücadelede güçlü bir besin kaynağıdır.

Beyaz Çay: Yeşil çaya göre daha fazla antioksidan madde içerir ve virüsler ile mücadelede oldukça etkilidir. Bu nedenle grip gibi viral enfeksiyonlar ile mücadelede oldukça etkilidir.

Adaçayı: Antioksidan açısından zengindir ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar. Üst solunum yolu enfeksiyonlarında etkili bir bitkidir.

Zencefil: Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi vardır. Vücut ısısını yükselterek terlemeyi ve grip esnasında virüsün vücuttan daha kolay atılmasını sağlar.

Kefir: Probiyotik içeriği sayesinde güçlü bir bağışıklık sistemi takviyesidir.


-------- Sponsorlu --------

Balık: Yüksek oranda Omega3, fosfor ve bol miktarda protein içerir. D vitamini ve eser elementler açısından da oldukça zengindir. İçerdiği zengin vitaminler ve mineraller sayesinde vücuda dinçlik verir ve savunma mekanizmasını güçlendirir.

Soğan – Sarımsak: Soğan ve sarımsak güçlü antioksidan yapıları ile vücut direncini artırmada ve salgın hastalıklarla mücadelede çok önemli besinlerdir. Vücudun viral yollarla bulaşan hastalıklara karşı mücadelesinde çok önemli bir role sahiptir. Virüslere karşı vücudu adeta bir kalkan gibi korurlar.

Maydanoz: Yüksek miktarda A, C ve K vitamini içermektedir. İçerdiği bu vitaminler sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirici bir etkiye sahiptir.

Nar: İçeriğinde bulunan C, K, B1, B2, B5, B6 vitaminleri ve folik asit sayesinde vücut için önemli bir besindir.

Kivi: Bünyesinde C, E ve A vitamini barındırır. Düzenli olarak tüketildiğinde vücudumuzu enfesiyonel hastalıklardan ve kanserden korur.


-------- Sponsorlu --------