Doğal Yöntemlerle Saç Rengini Açmak

Bu makalede saçlarınızı doğal yollarla parlatmak ve rengini açmak için çeşitli tarifler sunacağız. Çok şaşıracaksınız!

Bazen, hep aynı saç rengine sahip olmaktan sıkılabilirsiniz; ancak saçlarınızı güzelleştirmek için kimyasal boya ve malzemeler kullanmak parlaklığını kaybetmesine yol açacaktır. Sizlere burada saçlarınızın parlaklığını arttırmak ve rengini açmak için sağlıklı ve güvenli doğal yollar önereceğiz.

Papatya
Papatya çayı hazırlayın. Saçınızı şampuan ile yıkayın ve tamamen kuruyana kadar bekleyin. Çay da soğuduktan sonra bir sprey şişesine koyun. Saçınızı tararken aynı zamanda papatya spreyini sıkın ve yeniden kurutun. Saçınızı 1 saat bekletin ve yeniden yıkayın. Bunu haftada bir kaç kez tekrarlayabilirsiniz.

Limon
Bunun için bir kap taze sıkılmış limon, 1/4 kap suya ihtiyacınız olacak. Hepsini bir sprey şişesine koyun ve karıştırın. Saçınız tamamen nemli hale gelene kadar saçınıza uygulayın. Yıkanmamış saçlara yapmanızı öneriyoruz.

Güneşte 1-2 saat geçirin, güneş kremi kullanmayı unutmayın. 1-2 saatin ardından şampuan ile genelde yaptığınız gibi yıkayın. Saç kremi kullanmayı unutmayın, çünkü limonun içindeki sitrik asit saçlarınızı kurutabilir.

Bira ve Yumurta
Yumurtanın akı ile yarım bardak normal birayı karıştırın. Eğer koyu bira kullanırsanız işe yaramaz. Karışımı saçınıza uygulayın ve bir saat güneşe maruz bırakın. Ilık veya sıcak su ile durulayın. 


-------- Sponsorlu --------

Kına
Bu tarif ananelerimiz tarafından saçları açmak veya koyulaştırmak için yıllardır kullanılan geleneksel bir tariftir. İlk olarak saçınıza kına yakmadan önce bazı faktörleri göz önünde bulundurun. Mesela, saç renginiz ne kadar dengeli ise, istediğiniz sonuçlara o kadar ulaşabilirsiniz. Saçınız birkaç renk ise, kınanın işlemesi biraz zor. 

Aktarlarda veya doğal ürün marketlerinde kına bulabilirsiniz, sarı veya kahverengi seçin ve unutmayın, bu ürün saçınızda kimyasal boyalara göre daha uzun süre kalacak.

Macun olana kadar kına tozunu kaynayan su ile karıştırın ve saçınızın kuru ve temiz olduğundan emin olun. Uygularken eldiven kullanın ve köklerden uçlara doğru uygulayın. Saça masaj ile yedirin ve duş bonesi ile örtün. İstediğiniz renge gelene kadar birkaç saat bekletin (ne kadar uzun bekletirseniz, renk o kadar kuvvetli çıkar). Şampuan veya saç kremi ile durulayın.

Limon ve Papatya
Bildiğiniz gibi saçların rengini açmak için bu iki ürün dört dörtlük. Taze sıkılmış 1 limon ile iki yemek kaşığı papatyayı karıştırın. Tüm saça uygulayın ve 2 saat güneş altında bekletin. Normalde yaptığınız gibi yıkayın.

Tarçın
3 yemek kaşığı tarçın ve 3 yemek kaşığı saç kremini bir kapta karıştırın. Macun olana kadar iyice karıştırıp tüm saça uygulayın. Duş bonesi takın ve 6-8 saat bekletin. Ardından yıkayın ve durulayın.


-------- Sponsorlu --------