Dirsek kararmasına doğal çözümler

Dirsek kararmaları özellikle hanımların şikayetçi olduğu bir aşırı pigmentasyon sorunudur. Özellikle yaz aylarında kısa kollu, askılı veya diğer aylarda kol dirseğini gösteren kıyafetler giydiğimizde dirsekteki esmer lekeler ve kararmalar dikkat çekebilir.

Dirsek kararmasının tedavi yollarını açıklamadan evvel, öncelikle dirsek kararmasının neden kaynaklandığını bilmemiz gerekiyor.

Dirsek Kararmasına Bitkisel Çözüm Kürleri

LİMON YÖNTEMİ

En bilindik yöntem, dirsek kararmasına karşı limon kürüdür. Her hafta 2 defa dirseklerinizi limonla ovarak 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu dirsek kararmasını açıcı kürü güçlendirmek için limonu tuza batırarak ovma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

SİRKE

Dirsek kararmasına kesin çözüm arayanlara önereceğimiz bir diğer bitkisel tedavi seçeneği de elma sirkesi kürüdür. Üzüm sirkesi kürü de dirsek kararmasından kurtulmanızı sağlayacak bir bitkisel çözümdür. 1 yemek kaşığı sirke ile 2 yemek kaşığı yoğurdu karıştırıp dirseklerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

PATATES PÜRESİ + BAL

Dirsek kararmasına iyi gelen bir diğer yöntem ise patates kürüdür. Bu kür için ihtiyacınız olan malzemeler ise 1 tane patates ve 1 yemek kaşığı bal. Öncelikle patatesi haşlayın ve soğuduktan sonra pure haline gelene kadar ezin.

Püre haline getirdiğiniz patatesin içerisine balı ekleyerek krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı dirseklerinize sürüp 20 dakika bekleyin ve ardından ılık su ile yıkayın.

SUNA DUMANKAYA FORMÜLÜ

Dirsek kararması Suna Dumankaya kürü ile de oldukça verimli sonuçlar alabilirsiniz. Bu kür için yarım fincan limon suyuna eşit oranlarda olmak üzere limon yağı, portakal yağı ve hindistan cevizi yağını ekleyin.

Ardından karışıma 1 tatlı kaşığı bebek pudrası ve 1 adet E vitamini ezerek ekleyin. Krem kıvamına gelene dek karıştırın ve elde ettiğiniz karışımı kararan dirsek bölgesine uygulayın. Bu kür ile dirsek kararmasının hızla yok olmaya başladığını fark edeceksiniz.


-------- Sponsorlu --------