Cildine Önem Verenler Mutlaka Okumalı

Yoğun iş hayatı, stres, yorgunluk, uykusuzluk, sigara, sağlıksız beslenme…

Günlük hayatta karşımıza çıkan pek çok etken cilt problemleri yaşamamıza neden oluyor.

Başımıza bela cilt kusurlarını azaltmanın ve cildimizi yenilemenin 8 pratik yolu şöyle…

Cildinize bakım yapacak 8 mükemmel öneri
Halk arasında ‘cilt soyma işlemi’ olarak da bilinen peeling; ciltteki lekelerinin tedavisinde, sivilce ve izleri ile siyah noktaların giderilmesinde, cildin nemlendirilmesinde ve kırışıklıkların tedavisinde son derece etkili bir yöntem. Peeling; cildin kendisini yenileme sürecini hızlandırıyor ve yaşlanma etkilerini geciktiriliyor. Haftalık veya 15 günde bir uygulanan seans aralıklarıyla, yaklaşık altı seansta işlem tamamlanıyor. Daha sonra ayda bir kez koruma tedavisi olarak önerilebiliyor.


-------- Sponsorlu --------

A vitamini cilt açısından önemlidir. Kayısı, balkabağı, yeşil kabak, havuç, balık yağı, ıspanak, lahana, kırmızı biber ve tatlı patateste bol miktarda bulunuyor. Lekesiz ve bir cilt için günde; 8 kuru kayısı ya da yarım havuç yemeyi ihmal etmeyin. Yazın saçlarınızı güneşten korumak için de günde 1 dilim kavun, kayısı ya da havuç tüketin
C vitaminin cilde faydaları saymakla bitmez. Cildi yaşlanmaya yol açan radikallere karşı korur, yaraların iyileşmesine katkıda bulunur, güneş hasarlarına karşı korur. C vitamini içerikli kremler kullanın ve besinler tüketin.
Eğer cildiniz yağlıysa su bazlı ürünleri tercih edin. Alerjik bir cilde sahipseniz ürününüzü bir uzmanın danışmanlığında kullanın. Nemli cilt sağlıklı cilttir. Günde bir bardak süt içmeniz nemli bir cilde sahip olmanıza yarayacaktır.

Yeşil çay, içeriğindeki polifenoller sayesinde; cildi serbest radikallerden, C ve E vitaminlerine nazaran daha fazla koruyor. Bu sayede cildin sağlıklı ve ışıltılı görünmesini sağlıyor. Günde 2-3 fincan yeşil çay için.
Benlerinizi güneşten korumanız önemli! Ayrıca ailenizde benlerden ileri gelen bir hastalık ya da gövdenizde çok sayıda ben varsa; bunların, uzmanlar tarafından takip edilmesi gerekiyor.


-------- Sponsorlu --------