CEVİZ SUYU KOLESTEROLÜ DÜŞÜRÜR MÜ?

Cevizi ister yiyin ister suyunu için, her iki durumda da ceviz kolesterolü düşürmeye yardımcı oluyor. 2004 yılından beri Amerikan Besin ve İlaç Dairesi günde 30-40 gram ceviz tüketmenin kalp sağlığını korumaya yardımcı olabileceği şeklinde bir öneriyi ceviz paketlerinin üzerine yazılmasına dahi izin veriyor.

Bir ceviz ortalama 25 kalori içerir ve kalp sağlığınız için maksimum yararı alabilmeniz için günde 6-8 ceviz tüketmeniz yeterli. Ancak burada dikkat etmeniz gereken tüketilen cevizin size 200 kalorilik bir enerji yüklemesi.

Alacağınız bu enerjiyi ya başka yiyecekleri azaltmak suretiyle dengelemeli ya da egzersiz yaparak harcamalısınız. Aksi halde yaklaşık olarak her ay bir kilo alırsınız.

Ceviz bitkisel omega-3’ler, magnezyum, folik asit ve posadan zengin yapısı ile kalp dostu bir yiyecektir. Sırası gelmişken 200 kalori yakmak için 25 dakika tempolu yürümeniz, 30 dakika kadar tenis oynamanız, bir saat kadar golf sporu yapmanız gerektiğini hatırlatalım.

? Ceviz suyu nasıl yapılır?

Cevizin faydaları arasında, vücudun yağ yakmasını hızlandıran protein özleri içermesi vardır. Tokluk süresini uzatarak, aşırı açlık çekmeden kilo vermeyi sağlar. Cevizi suyu içerisinde bekletmek, özlerinin iyice suya geçmesini ve sizin daha çok fayda görmenizi sağlar. Sonuç mu? Sağlıklı ve hızlı zayıflamanın mucizesini bizzat yaşarsınız. Ceviz suyu nasıl yapılır derseniz, bu gerçekten kolaydır!

Bu bizim yaptığımız ceviz suyu, gerçekten çok kolay ve lezzetli!

? Malzemeler;

1 adet bütün ceviz (Sert dış kabuğu soyulmuş)
1 su bardağı oda sıcaklığında su


-------- Sponsorlu --------

? Hazırlanışı,
Cevizin içindeki minerallerin suya geçmesi için, ceviz suyu geceden hazırlanıp sabaha kadar bekletilir ve sabah aç karna içilir. Yapmanız gereken çok basit: 1 su bardağı suyun içine 1 adet bütün cevizi ekleyip sabaha kadar bekletin.

Sabah uyandığınızda aç karna, oturarak ve en az 3 yudumda ceviz suyunu için. Cevizi yiyin. Her zamanki gibi diyete uygun kahvaltınızı yapın.

Emziren anneler, troid ve kolesterol hastaları için uygun olan ceviz suyunu, istediğiniz kiloya inene kadar her gün yapmalısınız.

? Ceviz suyunu mucizevi hale getiren özelliklerini öğrenmeye ne dersiniz? İşte, cevizin faydaları:

-Protein içeriğiyle yağ yakmayı hızlandırır.
-Omega 3 yağlarıyla sinir sistemini korur.
-Ara öğünde yenildiğinde tok tutup kilo verdirir.
-Karaciğeri güçlendirip hormonları dengeler.
-Detoks etkisiyle vücudu içeriden temizler.
-Doymamış yağ içeriğiyle kabızlığı giderir.
-Sporcuların kas yapmasını sağlar.
-Saç ve tırnak sağlığı için faydalıdır.
-Cildi nemlendirip yaşlanmaya karşı korur.
-Damar tıkanıklığına karşı korur.
-Kansere karşı koruyucu ve iyileştiricidir.

? Cevizi nasıl yemek gerekir?

Ceviz çok faydalı bir besindir ancak kalori değeri yüksektir. Diyet sürecinde, kaynağı her ne olursa olsun fazla aldığınız her kalori, vücutta yağ olarak depolanır. Bu yüzden, ‘Ceviz nasılsa çok faydalı’ deyip her gün avuç dolusu ceviz yemeyin.

Günde en fazla 4 adet ceviz yemelisiniz, bu sağlığınız için yeterli, diyet içinse uygundur. Örneğin, akşamüstü 4-5 gibi ara öğün yaparken bir fincan tarçınlı süt içebilir ve yanında 2 adet tam ceviz yiyebilirsiniz. Bu hem açlık ve sinir çekmeden kilo vermenizi hem de yağ yakmanızı sağlar.


-------- Sponsorlu --------