Bu baharatlar zayıflatıyor!

Biberiye

Metabolizmayı hızlandıran biberiye, dolaşıma yararlı olan bir baharat türüdür. Biberiye vücudumuzun ısınmasını sağlar. Isınan vücudumuz daha fazla yağ yakmaya başlar, bunun sonucunda metabolizma hızlanır. Metabolizmanın hızlanmasını sağlamak için biberiyeyi yemeklerinizde sıklıkla kullanabilirsiniz.

Kekik

Yağ metabolizmasını etkileyen kekik, canlandırıcı özelliği sayesinde metabolizmamızın hızlanmasını etkiler. Yağ metabolizması daha hızlı çalışarak, vücuttaki fazla yağların yakılmasını sağlar, vücut yağ depolamayı azaltır ve bunun sonucunda kısa zamanda kilo verilebilir.

Zerdeçal

Zerdaçal baharatının metabolizmayı hızlandırıcı etkisi vardır. Ayrıca karaciğer fonksiyonlarını düzenleyip, vücutta detoks etkisine neden olur.


-------- Sponsorlu --------

Kırmızı pul biber

Yağları yakarak metabolizmayı hızlandırır. Kırmızı pul biberin olumsuz özelliği ise iştahı açmasıdır. Dikkatli olarak tüketildiğinde metabolizmayı hızlandırır.

Tarçın

Kan şekerinin dengesini düzene sokar. Tarçının antioksidan özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle metabolizma üzerinde olumlu etkileri vardır.

Sivri biber

Bütün acı biberler gibi, sivri biber de yediğimiz besinlerin daha çabuk hazmedilmesine ve metabolizmamızın canlanmasına yardım eder. Kahvaltılarda, yemeklerin içinde ve ara öğünlerde rahatlıkla tüketebilirsiniz. Kaynak: TrtHaber.com


-------- Sponsorlu --------