Zeytinin Yapraklarını Atıyorduk Meğerse Süper Bir İl açmış

Zeytin yapraklarını atıyorduk meğer mükemmel bir ilaçmış, Kurutulmuş yapraklarını Aktarlarda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Zeytin ve zeytinyağının sıhhate bir hayli bereketi bulunmaktadır. Özellikle Akdeniz perhizinin dünyanın en sıhhatli perhizlerinden biri olarak kabul edilmesinin en büyük sebeplerinden biri, de zeytin ve zeytinyağının yer almasıdır. Ancak araştırmalar neticeyi zeytin yaprağının da sıhhate karşı bir hayli verimi ortaya çıktı.

ZEYTİN YAPRAĞI MÜTHİŞ BİR İLAÇTIR
Kurutulmuş meyvelerde, baharatlarda, sebzelerde ve kakao gibi gıdalarda bulunan polifenoller natürel antioksidan kaynaklarıdır. Özellikle araştırmacıular zeytin yaprağı ekstrasında bol ölçüde bulunan polifenolün sıhhate karşı faydalarını inceledi. Pek çok çalışma, bu bileşenin sıhhate pozitif tesirlerini ortaya koymuştur. Bu bakımdan zeytin yaprağının yeni bereketleri ortaya çıktı.

ALZHEIMER HASTALIĞINI ÖNLÜYOR
Avustralya’daki analistler, zeytin yaprağı ekstresindeki fenolik bileşiklerin beyin hastalıklarının başlangıcını yavaşlattığını ortaya koymuştur. Özellikle Alzheimer hastalığına yol açtığı düşünülen
protein demetlerinin gelişimini önleyebileceği söyleniyor.


-------- Sponsorlu --------

ARTRİT AĞRISINI YASAKLIYOR
Her yaşta ortaya çıkabilen bir hastalık olan irinli eklem romatizması olarak öğrenilen romatoid artrit, ilerleyen düzeylerde şahsın yaşam niteliğini negatif tesirlerken, kahve fincanını yakalamak dahi eforlaşabilir. Analistler, zeytin yaprağının romatoid artriti yavaşlattığı görülmüştür. Ayrıca eklem şişmelerini eksilttiği görülmüştür.

ENFEKSİYONLARI İYİLEŞTİRİYOR
Zeytin yaprağı; cilt, genital ve oral enfeksiyonlara neden olan bakterilerin tümünü öldürüyor. New York Üniversiesi Tıp Fakültesi’ndeki araştırmacıalr, zeytin yaprağı özünün, HIV virüsüne karşı iyi geldiğini tespit etmiştir.

KANSERLE SAVAŞIYOR
Zeytin yaprağındaki fitokimyasalların kanserli hücrelerin gelişmesini yavaşlattığı ve hatta durdurduğu gösterilmiştir. Analistler, oleuropeinin, beyin, mesane, meme, prostat ve cilt kanserlerinin gelişimini önleyebileceğine söylüyor. Zeytin yaprağının beden üzerindeki tesirleri genel olarak pozitif olsa da, kullanmadan evvel kesinlikle hekiminize danışmayı unutmayın.

Zeytin yaprağı çayı tanımı

Aktarlarda rahatlıkla kurutulmuş zeytin yaprağını bulabilirsiniz

2 bardak zeytin yaprağı çayı için tanımımız şu biçimdedir:
3 çay kaşığı zeytin yaprağını iyice elinizde küçültün. kaynamış suyun içine atın ve 10 dakika kadar demleyin. Daha sonra süzerek içebilirsiniz. Günde 2-3 kadehe kadar harcayabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------