Mucize Bitki Kekik ve Faydaları

Günümüzde kilo vermek adına denediğimiz bir çok yöntem var bunlardan biri de yeşil çaylar.

Şimdi size mucize bir bitkiden yani kekik ten bahsetmek istiyorum. Kekik yağ yakımını ve metabolizmayı hızlandırma özelliği ile bilinir. Bu sayede etkili bir zayıflama bitkisi olarak tercih edilir.

Kekik tam bir mide dostudur. Mide ağrısını dindirir, bağırsaklarımızın düzenli çalışmasını sağlar. Kekik vücudumuzda kanda dolaşan fazla yağı tutar ve bunları boşaltım sistemi yoluyla vücuttan atarak yağ yakıcı etki yapar.

Kekik suyu aynı zamanda çok sıklıkla yaşadığımız kabızlık sorununa da çare olmaktadır.

Kekik suyu kabızlık giderici bir içecektir. Özellikle yara iyileştirici etkisi de vardır. Kekik ayrıca çok iyi bir sakinleştirici ve ağrı kesicidir.


-------- Sponsorlu --------

Kekik hazmı kolaylaştırdığı gibi ödem atmamızı sağlar, bunun yanı sıra bayanlarda adet sökücü etkisi de mevcuttur. Boğaz enfeksiyonu, öksürük gibi rahatsızlıklarda kekik çayı içildiğinde iyileştirici etkisi görülür.

Şimdi gelelim bu mucizevi bitkimizin nasıl kullanılması gerektiğine;

Kekik asla kaynatılarak hazırlanmamalıdır, kaynatmış olduğumuz 1 bardak suyun içerisine 2 tatlı kaşığı kekik dökülür ve en az 5 dakika demlenmeye bırakılır.

Demlendikten sonra elde edilen çaydan afiyetle içilir. Kekik çayının zayıflatma etkisinin dışında şeker hastalarına da şifa kaynağı olduğunu unutmamak lazım.

Kekik çayının özelliklerini saymakla bitiremeyiz içmenin dışında, Cilt temizliğinde ve antiseptik olarak kullanılır. Pamuk yardımıyla cildimize uyguladığımız zaman tertemiz ışıl ışıl bir cilde sahip olduğunuzu sizlerde göreceksiniz.


-------- Sponsorlu --------