Mor Soğanı Sütle Karıştırıp için. Anında

Soğan birçok insanın sofrasından eksik olmayan, çiğ şekilde de pişmiş şekilde de tüketilebilen çok faydalı bir besindir. Lakin daha evvel sütle karıştırmış mıydınız? Faydası muazzam!

Mor soğanın suyunun faydaları saymakla bitmez… Kalbi güçlendiriyor, içindeki esterler vesilesiyle kanın pıhtılaşmasını önlüyor. Sesi güzelleştiriyor, boğaz iltihabına iyi geliyor, öksürük bronşit gibi hastalıklara iyi geliyor. Tansiyonu düşürüyor. Ayrıca safra kesesi salgısını arttırarak safra kesesi taşı oluşumunun ihtimalini azaltıyor.

Arı sokmalarında da taze soğanı kesip sokulan yere sürdüğünüzde ağrıyı azaltır ve şişme riskini azaltmaktadır.Ek olarak düzenli soğan tüketiminin prostat kanseri riskini düşürdüğü söylenir.

Aynı şekilde mide ve göğüs kanseri için de geçerli olabilir denmektedir. Karın ağrımaları ve mide kanamalarına karşı ince ince doğranmış soğan parçalarını sütle karıştırıp kaynatıp içebilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Soğanın faydalarını araştıran Hong Kong Üniversitesi uzmanları, kırmızı renkteki soğanın kötü kolestrolü düşürdüğünü açıklamışlardır. Soğanın içeriğinde bulunan antioksidanların kansere, kalp rahatsızlıklarına ve alzheimer hastalığına iyi geldiği söylenmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri başkanı George Washington ve Roma imparatoru Nero’nun gribe karşı soğan yedikleri bilinmektedir.

Ayrıca soğan suyu cilde de oldukça faydalı… Aynı miktarda soğan suyunu ve elma sirkesini karıştırıp tonik haline getirdikten sonra günde 1 veya 2 kere (cildinizin hassasiyetine göre ayarlayabilirsiniz) cildinize sürdüğünüzde koyu renkteki bölgelere iyi geldiği söylenmektedir.

Cildinizdeki renk farklılıklarını bu yöntemle azaltabilirsiniz.

Soğanın içinde bulunan flavanoidler diyabet, astım, nezle, bronşit gibi hastalıkların tedavisinde oldukça faydalı olmasını sağlar. Mor soğanın faydaları arasında kan yapıcı özelliği de bulunmaktadır.

Kansızlığınız varsa düzenli soğan tüketebilirsiniz. Kalp çarpıntısını azaltır. Şeker hastasıysanız da bol bol mor soğan tüketmelisiniz. Bir yeriniz kesildiyse veya yandıysa yaraların mikrop kapmaması amacıyla soğan suyu sürebilirsiniz.

Rabbimizin yarattığı bu şifa kaynağı besini sık sık tüketmeliyiz. Sağlıklı günler dileriz


-------- Sponsorlu --------