Migren Ağrısına İyi Gelen Çaylar

Uzun süren migren nöbetlerinde ağrıların önüne geçmek için çeşitli çaylar içilebilir.

BİBERİYE ÇAYI: Baş ağrıları üzerinde olumlu etkileri olan biberiye çayı için, 25 gram biberiye bir litre su kaynamış suya atılarak yaklaşık olarak 10 dakika süreyle demlenir ve migren nöbeti sırasında soğuk olarak tüketilir.

ÇARKIFELEK ÇİLEĞİ: Sinirsel nedenlerin tetiklediği bir migren ağrısında çarkıfelek çiçeğinden yaklaşık 30 gram soğuk suya koyularak, hafif ateşte 10 dakika süreyle kaynatılır. Bir müddet dinlendirilen çay baş ağrısı meydana geldiğinde içilir.


-------- Sponsorlu --------

KEKİK ÇAYI: Kekikte ağrı kesici özellikli bir bitkidir. Bir bardak kaynatılmış suya bir tutam kadar kekik koyulup 10 dakika dinlendirilerek, ağrı oluştuğunda içilir.

DEFNE, OĞULOTU VE FESLEĞEN ÇAYI: Adı geçen üç farklı ottan birer tutam 2 bardak kaynar suya atılarak 15 dakika dinlendirilip düzenli bir şekilde bir ay süreyle günde iki ya da üç bardak içilmelidir.

ANASON ÇAYI: Anasonda ağrı kesici özelliklere sahiptir. 1 bardak kaynatılmış suya ortalama 5 gram kadar anason olarak, 10 dakika dinlendirildikten sonra, günde 3 bardak içilir.

IHLAMUR ÇAYI: Ihlamur kan damarların üzerinde etkilidir ve damarların gevşemesini sağlar. Migren nöbeti sırasında bir bardak sıcak ıhlamur çayı içmek ağrılarınızın f yardımcı olacaktır.


-------- Sponsorlu --------