Koltuk Altı Terlemesini Önleme Yolları

Koltuk altı terlemesi nedenleri arasında terleme ve bölgenin havasız kalması ilk sıralarda gelir. Yaz aylarında sıcakların artmasıyla daha da belirgin hale gelen ter kokusu, sosyal hayatını mahvedebilir. Vücut için önemli olan ve ısı dengelemek için üretilen ter, bazı bünyelerde aşırı görülebiliyor.

Aşırı terlemenin bir çok nedeni olduğu gibi bu nedenler arasında genetik faktörler de bulunuyor. Günümüzde aşırı terleme tedavisi için etkili yöntemler geliştirilmiş durumda. Koltuk altı terlemesini dönemsel olarak tamamen sonlandırabileceğiniz gibi bitkisel tedavi yöntemleri yardımıyla doğal olarak da terlemeyi azaltabilirsiniz.

Koltuk Altı Terlemesi Tedavisi

Botoks Yöntemi: Koltuk altı terlemesi sorununa etkili bir çözüm olan botoks, son yıllarda yaygın olarak kullanılır hale geldi. Koltuk altı bölgesindeki ter bezlerine botoks uygulanması ile terlemenin geçici olarak önlendiği bu yöntemin bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamakta.

Elma Sirkesi Tedavisi: Doğal yollarla koltuk altı terlemesini önlemenin etkili yollarından bir tanesi elma sirkesi uygulamaktır. Koltuk altı bölgesine eşit miktarda elma sirkesi ve suyu karıştırarak masaj yapın. Yarım saat kadar beklettikten sonra koltuk altını temizleyin. Terlemeyi büyük oranda geriletecektir.


-------- Sponsorlu --------

İyontoforez Tedavisi: Terleyen bölgelere düşük akımlı elektrik verilerek ter bezlerinin işlevini geçici olarak kaybetmesi amaçlanır.

Koltuk Altı Terlemesini Önleme Yolları

Banyonuzda küvet varsa küveti doldurun ve 3 bardak domates suyunu suyun içine boşaltın. 20 dakika boyunca küvette dinlendikten sonra durulanarak temizlenin. Domates suyu aşırı terlemeyi önleyecektir.

Günde 1 bardak adaçayı tüketmek aşırı terleme sorunu yaşayan kişilere iyi gelecektir.

El ve ayakları aşırı terleyen kişiler pudra şekerini ellerine ve ayaklarına döküp yarım saat bekletip temizleyebilirler. Gün aşırı tekrarlandığında terleme sorununu gözle görülür ölçüde geriletecektir.

Doğal yollarla terleme tedavisinde etkili bir yöntem olan patlıcanı denemenizi öneririz. 1 adet patlıcanın kabuklarını soyun ve kaynayan suyun içine atıp 5 dakika kaynamasını bekleyin. Kaynadıktan sonra ocağın altını kapatıp 30 dakika dinlendirin ve günde 3 kere olmak üzere bu suyu için.

Gece yatmadan önce koltuk altına limon sürerek ertesi sabah ıslak mendille temizledikten sonra deodorant kullanmak koltuk altı terlemesini önler ve ter kokusunun önüne geçer.


-------- Sponsorlu --------