Kıymık Çıkarmanın En Acısız Ve Pratik Yöntemi

Kıymak batması, yanık ve diş ağrısından sonra en sinir bozucu şeylerden biridir.

Parmağa Batan Diken ve Kıymık Nasıl Çıkartılır ?

Öyle ya da böyle birçok insanın başına gelmiş bir durumdur. Genellikle cilalanmamış tahta yüzeylerden kıymık parçası parmağınıza batar. Çok ufak olmasına karşın kişinin canını ciddi anlamda yakabilir, hele ki üzerine baskı uygulanırsa. Birde diken batması vardır ki bunlar hemen aynı şekilde meydana gelir. Gül dikenin bir parçası deri altına batıp orada “inatçı” bir şekilde kalır.

ELE BATAN KIYMIK NASIL ÇIKARILIR?

Diken veya kıymık parçası derinin hemen altına saplanır. Dikeni çıkarmak için batan yere biraz sıcak mum damlatın ve ardından kurumasını bekleyin. Kuruyunca çıkması gerekir. Yine aynı şekilde bu yöntemi kıymık parçası için de uygulayabilirsiniz.

Denemeleriniz sonuç vermezse parmağınızı sabunluk sıcak suyun içerisinde bekletin. Derinin yumuşaması gerekir. Ardından bir cımbız veya iğne yardımıyla çıkartabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Uzmanlar tarafından tavsiye edilen kıymık çıkarma metodu; Hafif kararmaya başlayan muzun kabuğunu çıkarıp ufak bir parçasını kesin. Kabuğun dış kısmından ufak bir parçayı kıymık batan yere ve kabuğun iç kısmında meyveye temas eden bölümünü de deriye temas eder şekilde kıymık batan bölgeye sarıp bir gece bekletin. Sonraki gün bakıldığında muzun içindeki enzimlerin deriyi hafif soyarak kıymık parçasını derinin üst kısmına getirdiğini görebilirsiniz.

NE ZAMAN TIBBİ YARDIM GEREKİR?

Kıymık çıkarılamayacak kadar büyük ise.

Kıymık eklem bölgelerindeyse.

Kıymığın etrafı kızarık, şiş ve sıcaksa.

Kıymığın etrafındaki yara kirli gözüküyorsa.

Kıymığın olduğu bölgede irin varsa.

Son on yıl içinde tetanos aşısı olmadıysanız.

Arkadaşlarınızla daha önce kimsenin açıklamadığı tüyoyu paylaşın. Belki bir gün işlerine yarayabilir.


-------- Sponsorlu --------