Uzun Yaşamanın Sırrı İlikte Saklı. Kemik Suyunun İnanılmaz Etkisi

Uzmanlar, kemik suyunun vücudu zararlı mikroplara karşı koruyabileceğini belirtti.

– Düzenli tüketimi hem uzun hem de sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralar.

– Kemiğin içinde yer alan ilik, vücudun bağışıklık sistemiyle birebir bağlantılı olan trombosit, eritrosit ve lökasit hücrelerinin üreyerek çoğalmasına katkı sağlar. Kemik ilikleri soğuğa karşı koruyucu olmasının yanında hastalık döneminin olduğundan daha kısa sürede atlatılmasını sağlar.

– Kemik suyu kemik gelişimine katkı sağlar. Boy uzamasını destekler.

– Kemikleri güçlendirmesinin yanında hasta olan kemikleri iyileştirme özelliğine de sahiptir. Örneğin herhangi bir nedenle kırılmış olan kemik ya da kemikler kemik suyuna yapılmış çorba sayesinde daha hızlı toparlanır ve iyileşme gösterir.


-------- Sponsorlu --------

– Kemik suyu çorba, sadece bebek ve çocuk gelişiminde değil yaşlıların beslenmesinde de önemli yere sahiptir. Özellikle merdiven çıkamayan ya da yürürken dizlerinin güçsüzlüğünden şikayet eden yaşlıların dizlerine güç verir.

Kemik suyu nasıl hazırlanır?

Malzemeler

1.5 kg. ilikli kemik
Karabiber
2 adet defne yaprağı
1 adet soğan
Su
Pet bardaklar

Yapılışı: 

Kasaba kemikleri kırdırın. Kemikleri yıkayıp düdüklü tencereye koyun. Üzerine çıkacak kadar su ekleyip kaynamaya bırakın. Kaynamaya başlayınca üzerine çıkan köpükleri alın. Soyulup ikiye bölünmüş kuru soğanı, karabiber ve defne yaprağını koyup kapağını kapatın.

Kısık ateşte yaklaşık 2 saat pişirin. Et suyunu ocaktan alıp süzgeçten süzün. Ilıyınca pet bardaklara veya küçük kaplara paylaştırın. Soğuyunca dondurucuya yerleştirin.


-------- Sponsorlu --------