İki Günde Kanserli Hücreleri Öldüren Mucizevi Bitki Suyu

Yakın bir zaman önce Kanadalı bilim adamları sadece iki gün içinde herhangi bir yan etkiye neden olmadan kanserli hücreleri öldürmeye başlayan etkili bir bitki keşfetti.

Bu güzel haber, 2009 yılından beri kara hindiba bitkisinin kanser üzerindeki etkilerini araştıran bilim adamlarından geliyor. Proje, bir onkologun kara hindiba kökü çayı ile daha düşük kanser riski arasında bir bağıntı fark ettiğinde başlatıldı.

Kökün faydalarını keşfeden bilim adamı aynı zamanda bir üniversitede de eğitim görevlisidir. İş arkadaşı olan bir onkolog, kara hindiba kökü çayı içen hastaların tedavilerinde inanılmaz gelişmeler yaşandığını bahsettiğinde bilim adamı, bu bitkinin üzerinde durmaya karar vermiş. Hemen bu çay başka hastalar üzerinde de denenmeye başlamış.

Bilim adamları eğer kara hindiba otunun diğer otlar kadar yaygın olsaydı, bu bitkinin faydalarını daha önce tespit edebileceklerini de dile getiriyor.


-------- Sponsorlu --------

Projeye başladıklarından bu yana, kara hindiba kökü özünü laboratuvar ortamında farklı insan kanserleri üzerinde deniyorlar. Bitkinin özellikle kan, kolon, pankreas kanseri ve kronik miyelomonositik lösemi üzerinde etkili olduğunu belirtiyor.

Sağlıklı hücrelere zarar vermeyen bir kara hindiba kökünün oldukça güçlü bir etkiye sahip olduğu keşfedilmiş durumda. Dahası, kanserli fareler üzerinde yapılan deneylerin tamamı, farelerin iyileşmesine katkıda bulunmuş.

Kara hindiba kökü özü, 2015 yılından beri insanlar üzerinde deneniyor ve lenf ve kan kanseri tedavisinin birinci aşaması olarak kabul edilmiş durumdadır. Uzmanlar, bu özün, bilinen en ölümcül rahatsızlık için en güçlü doğal tedavi olduğu konusunda fikir birliğindeler.

Kara Hindiba Kökü Kanseri Nasıl İyileştiriyor?

Karahindiba bitkisinin özü, kanserli hücrelerdeki apoptozu harekete geçiriyor. Daha basit bir anlatımla, sağlıklı hücrelere hiçbir zarar vermeden, kanserli hücrelerin intihar etmesine neden oluyor. Her ne kadar araştırma hala başlangıç aşamasında bile olsa, büyük bir potansiyeli var ve gelecekteki tedaviler için bir dönüm noktası olabilir.


-------- Sponsorlu --------