Günlük Kuru Fırçalamanın 7 Faydası

Her gün kuru fırçalama yaparak selülit, sarkma ve sıvı tutulumu ile savaşabileceğinizi biliyor muydunuz?

Birçok kadın kuru fırçalama terapisini uyguluyor.

Bunun nedeni, her gün sadece birkaç dakika boyunca yaptıkları zaman bir çok yarar görmeleri. Ayrıca, güzellik ve sağlık için çok kolay bir uygulama.

Bugün, kuru fırçalama ile kendinize sağlayabileceğiniz 7 avantaja bakacağız. Örneğin, bunu yaparak selülit, sarkma ve sıvı tutulumu ile mücadele edebildiğinizi biliyor muydunuz?

Kuru fırçalama nedir?

Kuru fırçalama kolay bir tekniktir. Cildinizi ve organlarınızı uyarmak için cildinizi doğal liflerle ovmaktır. Aynı zamanda kan dolaşımınızı da arttırır.

Bu masaj şu sırayla yapılır:

Ayaklarınızla başlayın ve daima kalbinize doğru fırçalayın.
Kuru fırçalama orta yoğunlukta yapılır. Bununla birlikte, kişi için can sıkıcı ya da acı verici olmamalıdır.

Haftada birkaç kez, 5 ila 30 dakika arasında yapabilirsiniz. Bununla birlikte, bunu birkaç dakika yapmaya başlamanız ve zamanı aşamalı olarak artırmanız önerilir.
Yararlı özelliklerini uygulamaya başladığınız gibi fark edeceksiniz. Kuru fırçalama, cildinizin görünüşünün yanı sıra, genel sağlığınız için de iyi olacak.

Hassas ya da açık tenli insanlar kuru fırçalama yaparken dikkatli olmalıdır. Fırçalama yaparken her zaman hafif basınç kullanın.

Şimdi, kuru fırçalamanın 7 avantajına bir göz atacağız.

1. Lenf bezlerinizin boşaltılmasına yardımcı olur

Kuru fırçalama lenf bezlerinizi boşaltmanıza yardımcı olur. Başka bir deyişle, bu, vücudunuzun lenfatik sistemini temizlemenize destek olur.

Bu sistem, biriken toksinlerden kurtulmaktan sorumludur. Ayrıca, bağışıklık sisteminizin doğru şekilde çalışmasını garanti eder.

Bu cildinizin daha iyi görünmesini sağlar. Aynı zamanda, sağlık sorunlarının kaynağı olan küçük zehirli parçacıklardan kurtulursunuz.

Bu vücudunuzun doğal savunmalarını güçlendirir.

2. Sıvıların yok edilmesine yardımcı olur

Bu tedaviyi uygulayarak, aynı zamanda vücutta tutulan sıvıların yok edilmesini teşvik edersiniz. Artı, bunu bir idrar söktürücü ilaç almadan yaparsınız!


-------- Sponsorlu --------

Böylece vücudunuzun belli bölümlerinde meydana gelen şişmeyi azaltabilirsiniz. Bu alanlar ayaklarınızı ya da boynunuzu içerir. İlaveten, eklem iltihaplarını da giderebilirsiniz.

3. Cildin yenilenmesini teşvik eder

Bu terapi, exfoliasyona (keselemeye) alternatiftir.

Aslında ölü deri hücrelerinden kurtulmak için farklı keseleme yöntemlerini birleştirebiliriz. Bu, cildinizin yüzeyinde biriken ve donuk, gri ve kuru deriyi alır.

Bu deri büyümesini de teşvik eder. Ve sonuçta kırışıklıkları azaltır.

Bu eksfoliyasyon, güneşe maruz kalmadan önce hazırlık yapmak için iyi bir yoldur. İyi, sağlıklı bir bronzluk elde etmenize yardımcı olur.

4. Selülite karşı savaşır

Selülit pek çok kadının endişelerinden biridir. Bununla birlikte, bu teknik size alternatif bir çözüm sunar. Kuru fırçalama cildiniz üzerinde derin sonuçlarla çalışır.

Lenfatik süzgü normalde biriken maddeleri ve selüliti daha inatçı hale getiren şeyleri hareket ettirir.

5. Çatlak izlerini önler

Ciltteki çatlak izleri dehidrasyon, esneklik eksikliği ve cilt yenilenmesi ile ilişkilidir.

Çatlak izlerini önleyebilir ve cilt hücresi büyümesini teşvik edebilirsiniz. Bu günlük olarak kuru fırçayla yapılabilir. Daha sonra, cildinizi sağlıklı ve doğal nemlendiricilerle besleyin.

6. Kan dolaşımınızı arttırır

Kuru fırça masajının bir diğer yararı da kan dolaşımının artmasıdır. Bu, özellikle, yazımızın başında açıkladığımız sırada yapılır.

Ayaklarınızla başlayarak fırçalayın. Her zaman kalbin yönüne gidin. Böylece, boyundan, göğse doğru fırçalayın.

Birisi sırtınızı fırçalayabiliyorsa, alttan üste gitmelerini isteyin.

Masaj bittiğinde, vücudunuzun her yerinde hoş bir karıncalanma hissedeceksiniz. Bu, genellikle ağırlık hissi ya da varisli damarlarla sorun yaşıyorsanız, harika bir rahatlama hissi verir.

7. Cildinizi pürüzsüz hale getirir

Cildinizi kuru fırçalamasının hemen görebileceğiniz bir sonucu da, cildinize hoş bir pürüzsüzlük kazandırmasıdır. Ayrıca cilt büyümesini arttırır.

Cildiniz daha yumuşak, düzgün ve sağlam hissedecektir. Bu aynı zamanda aşırı esnek bir cilt ile savaşmanıza yardımcı olur.

KAYNAK: Sağlığa Bir Adım


-------- Sponsorlu --------