Vücuttaki nikotini temizleyen besinler!

Vücuttaki nikotini temizleyen besinler! Sigara içenlerin vücudunda biriken nikotinin etkileri yıllarca devam edebilir. Vücuttaki nikotini temizleyen besinler sayesinde biriken ve kene gibi yapışan nikotinden kurtulabilirsiniz. Ayrıca sizler için hazırladığımız bu haberin sonunda sigarayı bırakmanıza yardımcı olan besinde bulunmaktadır…

İşte Vücuttaki nikotini temizleyen besinler

Zencefil


-------- Sponsorlu --------

Antioksidanlar listenin başında yer alan zencefilde akciğerlerin temizlenmesini sağlar. Bu nedenle zencefil çayı içerek, sigara isteğini azaltma kararınızda daha emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak zencefil bitkisi çayı yapılmadan da yenilebilir.

Kivi


-------- Sponsorlu --------

Nikotini vücuttan atılmasını sağlar ve bol miktarda vitamin içerir. Ayrıca enerjik ve dinç olmanızı sağlar. Bir tane kivinin 1 kg portakal bedel olduğunu biliyor musunuz?

Isırgan Otu

İçinde bol miktarda demir minerali ve dezenfektan özellikli madde içeren ısırgan otu sayesinde bedende ve akciğerlerde biriken nikotinden kurtulabilirsiniz.

Havuç suyu

Sigara tiryakisiyseniz her içtiğiniz sigaradaki nikotinin vücudunuzda 3 gün kaldığını unutmayın. Cilde zarar veren nikotinin bu etkisine karşı havuç suyu içebilirsiniz. Vitaminler açısından zengin olan havuç suyu cildin kendini yenilemesini ve nikotinden arınmasını sağlar.

Vücuttaki nikotini temizleyen besinler

Su

Sigarayı bıraktıktan sonra metabolizma yavaşlamasını her gün düzenli bir şekilde 2,5 litre su tüketerek giderilebileceğini belirten Açıkgöz; “Sigarayı bırakanlar yüksek kalorili yiyeceklerden ziyade hafif yiyecekler tercih edilebilir.

Kişi çay, kahvenin yanında sigara ihtiyacı hissedeceği için sigarayı bıraktıktan sonra çay, kahve tüketilmesi önerilmez. Su, vücuttaki zehirli maddelerin atılması için çok önemlidir. Vücudun susuz kalması halinde hücrelerin yenilenmesi ve nikotinin etkilerinin azaltılması zorlaşır” diye konuştu.