Sadece İki Gıdayla Kan Şekerini Düzenleyin

Tarçın kan şekeri düzeyini önemli seviyede düşürebildiğinden, aynı etkiyi yapan başka bir ilaç alıyor veya tedavi görüyorsanız mutlaka doktorunuzla konuşmalısınız.

Diyabet, ya yetersiz insülin üretiminden ya da vücudun üretilen insülin miktarına doğru şekilde cevap verememesinden kaynaklanan yüksek kan şekeri düzeyine sebep olan metabolik bir hastalıktır. Hareketsiz bir yaşam tarzı sürmek ve yetersiz beslenmek geçtiğimiz yıllarda dünyanın her yerine yayılmış bu sağlık sorununun en temel sebepleridir. Birçok çalışmaya göre, şu an dünyada 382 milyon diyabet hastası var ve bu sayı günbegün artıyor.

Bu sağlık sorunu kontrol altına alınabilir, ancak durumunuzu daha da kötü hale getirebilen tüm şekerli gıdaları beslenmenizden çıkarmanız gerektiği için tedavinize tam olarak kendinizi vermeniz çok önemlidir. Diyabet tedavisi bireyin ihtiyaçlarına göre adapte edilmeli ve kan şekerinizin sabit düzeyde devam etmesini sağlamak üzere düzenli olarak devam ettirilmelidir. Doktorunuz tarafından tıbbi bir tedaviye ve izlenmeye ihtiyacınız olacaktır; ancak aynı zamanda kan şekeri seviyesini düzenlemenize yardımcı olacak birkaç ev yapımı tedaviyi de deneyebilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Yalnızca iki malzemeyle kan şekeri seviyenizi nasıl düzenleyebilirsiniz?

Bu diyabet tedavisinde yalnızca uygun fiyatlı şu iki malzemeye ihtiyacınız var:tarçın ve karanfil. İkisinin de diyabet hastaları için olumlu sonuç verdiği görülmüştür.

  • Kan şeker seviyesini düzenlemek için tarçın

Yakın zamanda yapılan bir çalışmaya göre tarçın Tip 2 diyabet hastalarına yardımcı olabilmektedir. Çalışmaya katılanlar düzenli olarak tarçın tüketmişler ve hem kan şekerlerinin hem de kolesterol seviyelerinin indiğini görmüşlerdir.Görünen o ki tarçın hem vücudun kan şekerini düzenleme kapasitesini hem de insülin etkinliğini arttırıyor. Düzenli tarçın tüketimi insülin üretimine daha etkili şekilde yanıt veren hücresel alıcıları uyarıp temel enzimleri etkin hale getiriyor.


-------- Sponsorlu --------

  • Kan şekeri seviyesini düzenlemek için karanfil

Karanfil tariflere kattığı cezbedici aroması ve leziz tadıyla dünyanın her yerinde popüler hale gelmiş bir baharattır. Ama aslında karanfil yalnızca bir baharat değildir:karanfilin yüksek kan şekeri seviyesini indirebilmesi gibi birçok tıbbi özelliği bulunmaktadır. Karanfil içinde en çok antioksidan bulunduran baharatlardan biridir, her 100 gramında 80 mg C vitamini ile betakaroten, E vitamini, selenyum, fiber, fitosterol ve çeşitli temel mineraller bulunur.

Peki tarçın ve karanfil kullanarak kan şeker seviyenizi nasıl düzenleyebilirsiniz?

Size tarçın ve karanfilin kan şekeri seviyesini indirebileceğini gösterdiğimize göre, diyabeti kontrol altına almak için bu güçlü doğal tedaviyi artık nasıl uygulayabileceğimizi öğrenebiliriz.

Malzemeler

  • 4 çubuk tarçın
  • 60 gram karanfil
  • 1 litre su

Yapılışı

Tüm malzemeleri bir sürahiye doldurun ve dört beş gün kadar buzdolabından bekletin. Ardından sıvıyı süzerek ayırın ve karışımdan her gün yarım bardak için.

Yan etkileri

Bazıları için yan etkileri olabileceğinden herkesin bu karışımı kullanmaması gerektiğini unutmayalım. Diyabet hastasıysanız ve bu doğal tedaviyi denemek istiyorsanız, öncelikle aşağıdaki noktalara dikkat edelim:

  • Tarçın mevcut karaciğer sorunlarını daha da kötüleştirebilir.
  • Bu doğal tedavi kan şekeri seviyenizi önemli derecede düşürebilir, bu yüzden aynı amaçla başka bir ilaç kullanıyor veya tedavi görüyorsanız ekstra önlem almakta fayda var.
  • Tarçının bazı çeşitlerinin içinde vücudun kan pıhtısı oluşturma kapasitesini azaltabilecek bir bileşen bulunmaktadır. Kaliteli tarçınınız güvendiğiniz bir kaynaktan satın alınız.
  • Doktorunuz size diyabet teşhisi koymuşsa, bu doğal tedaviyi denemeden önce ona danışmanız çok önemlidir.

Kaynak: Sadece İki Gıdayla Kan Şekerini Düzenleyin