GREYFURTTAKİ MUCİZE

Greyfurt, lif kaynağı açısından zengin olması ve içerdiği enzimler sayesinde, turunçgiller arasında bulunan en mucizevi meyvedir.

Yağ yakmak, spor yapan herkesin en büyük problemidir. Greyfurt, yağ yakıcı besinler arasında yer alır ve içerdiği B5 vitamini sayesinde de vücutta biriken yağın, enerjiye çevrilmesine yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırıcı etkisi bulunduğundan, kilo vermeyi kolaylaştırır.


-------- Sponsorlu İçerik --------

Greyfurt, karaciğeri temizler, kolesterol seviyesinin azaltılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda böbrek taşı gelişimini, yüksek oranda engelleyebilir. İçerdiği yüksek C vitamini sayesinde kişiyi, enfeksiyonlara karşı koruyan greyfurt, diş eti, cilt ve saç sağlığını da korur.

Son yapılan araştırmalarda greyfurtun lycopene ve liminoids içerdiği, ve bu maddelerin bir çok kanser türüne karşı koruyucu etki gösterdiği kanıtlanmıştır. Bu kanser türlerinin başında prostat kanseri gelir. Bununla birlikte içerdiği naringin ve naringenin gibi flavonoitlerin de ağız kanserini oluşumunu belirgin biçimde azalttığı görülmüştür.


-------- Sponsorlu İçerik --------

Not: Greyfurt, birtakım ilaçlarla etkileşime girip, ilaçların etkilerini arttırdığından, ilaç kullanırken greyfurt tüketimine mutlaka dikkat edilmelidir.