Evde Deterjan Yapımı ile parayla aldığınız zararlı deterjanlardan kurtulabilirsiniz.

Ev yapımı bulaşık makinesi deterjanı, makinede bulaşık deterjanının tuz bölümüne limon tuzu, parlatıcı bölümüne ise limon suyu veya elma sirkesi koyarak makinenizi kullanabilirsiniz. Limon tuzu bulaşıklarınızı arındırır ve makinenizi kirece karşı korur. Elma sirkesi ise matlaşmayı engelleyici özelliktedir.

Bu malzemeleri böyle değil de tablet şeklinde kullanmak isterseniz limon tuzunu sirke ve biraz su ile eritip buzdolabının buz kalıplarında dondurduktan sonra kullanabilirsiniz. Ancak böyle kullanırken de makinenizin parlatıcı bölümüne elma sirkesi koymayı unutmayınız. Çünkü elma sirkesi kullanmadığınızda yıkadıklarınız matlaşabilir.


-------- Sponsorlu --------

Elde Yıkamak İçin Bulaşık Deterjanı Tarifi

Bir kalıp sabunun yarısını rendeleyiniz. 3 veya 4 bardak sıcak suyun içine bir yemek kaşığı boraks ve rendelediğiniz sabunu koyup sabun eriyene kadar iyice karıştırınız. Hoş koku vermesi için bu karışımın içine istediğiniz bitkisel yağlardan 10 veya 15 damla kadar ekleyiniz.

Bu yöntemleri kullanarak doğal yollardan kendi hazırladığınız bulaşık deterjanlarınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Kaynak: mimuu.com


-------- Sponsorlu --------