Cildinizi yaza hazırlayın

Yazın gelmesiyle birlikte güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmaya başlayacak olan cildimizi, yazın korumak için neler yapılmalı ne gibi tedbirler almalıyız?

Cildimiz, her yeni mevsime geçiş sürecinde daha fazla enerji kaybeder ve bakıma ihtiyaç duyar. Özellikle kış aylarından çıkıp yaz aylarına girdiğimiz bu günlerde ciltte oluşan reaksiyonlar yoğun olarak kendini belli eder. Deri, organizmayı dış etkenlere karşı koruyan, sıvı ve ısı dengesini sağlayan, insan vücudunun yaklaşık 2 metrekaresini kaplayan en büyük organdır. Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak istiyorsanız cildinize ve bedeninize de özen göstermelisiniz. Bol su tüketimine önem vermeli A,C ve E vitamini ağırlıklı beslenmelisiniz. .

Çevresel ve mevsimsel değişikliklere uyum sağlayamayan cilt zamanla incelir ve yıpranır. Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak için öncelikle cildin çok iyi korunması önemlidir. Cildin; yumuşak, parlak, temiz ve pürüzsüz görünümü estetik açıdan da büyük önem taşır; özellikle de kadınlar açısından bu çok önemlidir. Sağlıklı ve canlı bir cilt yapısına sahip olmak herkesin idealidir.


-------- Sponsorlu --------

guneslenme-gunes-kremiGüneş koruma kremini ihmal etmeyin

Cildimizin mevsim geçişlerinde daha çok bakıma ihtiyacı oluyor. Kadın-erkek herkesi ilgilendiren bir konu olan cilt bakımı, her mevsim geçişinde daha çok önem kazanıyor. Çünkü cildin değişen hava şartlarına uyum sağlaması gerekiyor. Ani ısı değişiklikleri, derinin kurumasına da neden olur. Kışın kullanılan nemlendiricilerin ise yazın kullanılması yeterli olmuyor. Nemlendiricilerin yanı sıra cildimizi lekelerden koruyabilmek içinde güneş koruma kremlerini mutlaka yüzünüze sürmeniz gerekiyor.


-------- Sponsorlu --------

Kıştan yaza geçerken cildimizi bu değişikliğe nasıl hazırlamalıyız?

Yaz aylarına girdiğimiz günlerde cilt tipinize uygun nemlendirici kullanmanız oldukça önemlidir. Kışın kuruyan, soğuğa maruz kalan cildiniz nemlendiriciye ihtiyaç duyar. Her mevsim cilt tipinize uygun nemlendirici kullanmanız cildiniz için oldukça önemlidir. Yaz aylarında nemlendirici seçerken güneş koruma faktörü olan ürünler seçmeniz gerekmektedir.

cilt_temizligiCilt temizliği

Cilt temizliğinde dikkat etmemiz gereken önemli unsurların başında cilt temizliği geliyor. Derinin yapısının korunmasında ilk adım doğru bir şekilde derinin temizlenmesidir.Yatmadan önce cilt temizlenmeli ve uygun nemlendirici kullanılması gerekmektedir. Makyaj yapılmışsa derinin yapısının korunması için uygun kremler ve nemlendiriciler cilt yapısının korunmasına yardımcı olacaktır. Kullanılan ürünler deriyi tahriş etmeden derinlemesine temizlemelidir.

Işıltılı bir cilt için

Düzenli egzersiz ve beslenme alışkanlıklarınızda cildinizi etkileyen faktörlerin başında gelir. Işıltılı bir cilt için düzenli ve sağlıklı bir diyet önemlidir. Düzenli egzersiz yapılması sağlıklı kan dolaşımın düzenler ve cilde parlaklık ve ışıltı kazandırır. Düzenli olarak aylık cilt bakımına gidebilir. Böylelikle cildinizin her mevsim ve dönemde sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: TRT