Lavanta Detoksu Herşeyi Yeniliyor…

Lavanta ile yorgunluğunuzu atın

Gün içerisinde yaşanan stres ve sağlıksız beslenme nedeniyle insanlar çok yoruluyor. Uzmanlar ise vücut yorgunluğunu azaltmak için evde yapılabilecek lavanta detoksu öneriyor.

Şehir hayatı, iş stresi, sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşamla gelen vücut yorgunluğu insan sağlığını da olumsuz etkiliyor. Günümüzde ki bu etkenlerin normal kabul edildiğini ancak bunun doğal olmadığını belirten Beslenme Danışmanı Gönül Ateşsaçan, konuyla ilgili bilgi verdi:

Toksinlerden detox yaparak kurtulun

“Bedenin normal sistemleri yetersiz kalıyor, asit miktarı vücutta artıyor ve daha birçok sebepten dolayı insanların vücutları yorgun düşüyor. Bunlardan korunmaları için kişilerin mutlaka detox yaparak toksinlerini vücutlarından atmaları gerekir. Bu konuda erkekler, kadınlara göre biraz daha farklı. Erkeklerde yaşanan öfke kadınlara göre daha yüksek fakat duygu paylaşımı ise daha azdır. Kadınlar duygularını daha kolay ifade edebiliyor, paylaşabiliyor. Bu nedenle erkeklerde öfke nedeniyle karaciğer daha fazla etkilenir. Bunun yanında beyler daha çok protein ağırlıklı beslendikleri için hem de karaciğerleri daha hassas olduğu için karaciğer temizliğine mutlaka dikkat etmeleri gerekiyor.”

Yorgunluğa karşı lavanta detoksu

“Evde çok kolay bir şekilde yapacağınız lavanta detoksu ile yorgun olan vücudunuza baharı getirebilirsiniz. Bunun için sadece 1 tatlı kaşığı lavanta, 5-7 adet enginar yaprağı (bir enginarın iç yaprağı ve dış yapraklarından), 3 avuç kuru hindibağ, 1 parça kök zerdeçal, 1.5 litre suya ihtiyacınız var.”


-------- Sponsorlu İçerikler --------

Lavanta dektoksunun hazırlanışı

“Tüm malzemeler bir kapta kaynatılacak, soğuduktan sonra dolapta bekletilmelidir. Hazırlanan bu karışım dolapta saklanarak tüketilmelidir. Bu karışım her hafta yeniden hazırlanmalıdır. Her sabah ve akşam 1 küçük su bardağı, yemekten 20 dakika önce içilmelidir. Toplam 2 hafta (15 gün) devam edilmelidir.”

Kaynak: İHA

Beslenme Danışmanı Gönül Ateşsaçan


-------- Sponsorlu İçerikler --------


-------- Sponsorlu İçerikler --------